Menu
Paprocki Brzozowski, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Paprocki & Brzozowski – Paradiso Club – najnowszy pokaz projektantów

Duet: Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski zaprezentował swoją najnowszą kolekcję we wnętrzach Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, gdzie zgromadzeni goście mogli poczuć atmosferę szalonych lat 70’. Na czas pokazu Sala Marmurowa została zmieniona w tętniący muzyką Paradiso Club.

Pokaz nie miał motywu przewodniego – stanowił nietypowy miks trzech kolekcji projektantów: regularnej, basicowej – Plants oraz ślubnej.

Waris Dirie

Waris Dirie

Inspiracją była natomiast postać Dalidy – francuskiej aktorki, piosenkarki i modelki, której przeboje śpiewał niemal cały świat. Gościem specjalnym duetu i niespodzianką wieczoru było pojawienie się somalijskiej modelki i autorki bestsellerowej książki „Kwiat Pustyni” – Waris Dirie, która wystąpiła na wybiegu.

 

Kolory, wzory, materiały…

Projektanci stwierdzili, że po poprzedniej, stonowanej kolekcji wieczorowej przyszedł czas na zaprezentowanie szerokiej palety barw – żywych i różnorodnych kolorów oraz kontrastowych połączeń: błysku i matu, frędzli i wzorów. A wszystko to odnaleźli właśnie w estetyce lat siedemdziesiątych – z całym bogactwem ich kolorystki, energii i wibrujących barw. Wieczorowe błyszczące długie suknie oraz kreacje typowo ślubne przeplatały się ze zwiewnymi kompletami w kolorze fluorescencyjnego różu oraz z soczystą zielenią sportowych oversize’owych bluz. Pojawiły się tkaniny welurowe, jedwabne, bawełniane – pełen kalejdoskop wzorów, krojów i struktur.

 

O orzeźwienie gości podczas pokazu zadbała, kolejny już raz, musująca Cisowianka Perlage – marka wspierająca rodzimą modę i zaprzyjaźniona z projektantami.

Hanna Lis, fot. M. Baranowski/AKPA

Hanna Lis, fot. M. Baranowski/AKPA

___________________
Fotografie z pokazu: J. Kurnikowski/AKPA

Artykuły powiązane

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2018