Szybka pożyczka

Szybka pożyczka – nie w banku

Opublikowano: 15 listopada 2017

Czasem w życiu zdarza się tak, że człowiekowi pilnie potrzebna jest jakaś niezbyt duża kwota pieniędzy. Pożyczenie jej w banku jest z takich czy innych powodów niemożliwe, albo też procedury trwałyby zbyt długo. Rodzina i znajomi też nie wchodzą w grę – co wtedy? W grę wchodzi pożyczka pozabankowa, którą można zaciągnąć przez internet nawet w ciągu kwadransa.

Tego typu szybka pożyczka może być w niejednej sytuacji ratunkiem i wybawieniem, zwłaszcza biorąc pod uwagę szybkość jej przyznawania i udostępniania, ale trzeba z niej korzystać niezwykle odpowiedzialnie, ponieważ jej oprocentowanie jest bardzo wysokie, a konsekwencje niespłacania rat w terminie bardzo dolegliwe.

Na co należy uważać

Z pożyczki pozabankowej można skorzystać wtedy, gdy ma się absolutną pewność, że brak środków jest tylko chwilowy i pożyczone pieniądze będzie można błyskawicznie spłacić. W ciągu 14 dni od zawarcia umowy można od niej odstąpić, zwracając po prostu całą pożyczoną kwotę. W żadnym wypadku natomiast nie należy brać takiej pożyczki, jeśli jej celem jest spłacenie innej: to otwiera drogę do spirali zadłużenia, czyli de facto do ruiny.

Każda uczciwa firma pożyczkowa udostępnia klientowi treść umowy przed jej zawarciem. Należy tę umowę przeczytać – bardzo uważnie i ze zrozumieniem. Jeśli jakiś fragment nie jest jasny, trzeba poprosić o jego wyjaśnienie przedstawiciela pożyczkodawcy lub swojego prawnika, bo może się tam kryć coś, co potem sprawi niemało kłopotu.

Na własne ryzyko

Klient korzystający z pożyczki pozabankowej czyni to na własne ryzyko: to on poniesie wszelkie koszty i konsekwencje. Może go, w razie nieterminowej spłaty, czekać bardzo kosztowna windykacja i wiele związanych z nią nieprzyjemności.

Nie warto oszukiwać firmy pożyczkowej, podając jej dane świadczące o zdolności do spłaty, choć ta zdolność w rzeczywistości nie istnieje. Taki klient sam napyta sobie biedy, gdy okaże się, że nie ma na spłatę. Wysokość pożyczonej kwoty może z tą chwilą znacznie wzrosnąć, a po upływie dłuższego czasu osiągnąć naprawdę niepokojące rozmiary. Licznik przy takich pożyczkach bije bez litości.

Ponadto niespłacanie w terminie zaciągniętej pożyczki skutkuje wpisem do bazy dłużników. To oznacza w praktyce, że nierzetelnemu klientowi przez długie lata nikt nie udzieli kredytu ani nie sprzeda nic na raty – nawet jeśli swoje długi w końcu spłacił. Nawet zawarcie prostej umowy abonamentowej (telefon, telewizja satelitarna) może się okazać niemożliwe, bo byłoby zbyt dużym ryzykiem dla operatora. Dane mogą być przechowywane nawet przez dziesięć lat.

Najczęstsze warunki uzyskania

Aby uzyskać szybką pożyczkę pozabankową, trzeba być pełnoletnim obywatelem RP. Nie jest to więc usługa dostępna np. dla mieszkających i pracujących w Polsce Ukraińców. Trzeba posiadać dowód osobisty wraz z numerem PESEL. Wielu pożyczkodawców wymaga posiadania konta w banku (w banku, nie w SKOK-u) oraz telefonu komórkowego. Ten ostatni jest niezbędny do przesłania numeru PIN w trakcie całej procedury. Trzeba wreszcie mieć źródło dochodu, a więc umowę o pracę, zarejestrowaną działalność gospodarczą, emeryturę lub rentę albo umowy cywilnoprawne.

Pożyczki pozabankowe są na ogół udzielane bez zaświadczeń o wysokości dochodu, zwłaszcza, że dotyczą najczęściej niewielkich kwot. Niekiedy jednak, zwłaszcza gdy wnioskowana kwota pożyczki jest większa, pożyczkodawca może zażądać okazania lub przesłania stosownych dokumentów. Z odmową mogą się też spotkać osoby wiekowe: górną granicą jest zazwyczaj 75 lat.

Udostępnij ten post:



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Pożyczka konsolidacyjna
W obliczu coraz częstszych problemów finansowych coraz więce...
Sławomir Zawadzki
Kryptowaluty stanowią...
Terminal płatniczy
Terminale płatnicze stanowią kluczowy element dla rozwoju ma...
biuro rachunkowe
Biura rachunkowe mogą podchodzić do realizacji usług w różny...
kryptowaluty
Kryptowaluty, czyli cyfrowa lub wirtualna forma waluty, prze...