Menu
 • Menu

  Nutrimed – chorzy pod troskliwą opieką

  Nutrimed Sp. z o.o. jest prywatnym świadczeniodawcą, który w 13 województwach w Polsce, na podstawie kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia realizuje usługę żywienia dojelitowego w warunkach domowych.

   

  Opieka żywieniowa w warunkach domowych to ciągłe, pewne pod względem jakościowym, ilościowym i formalno-prawnym dostarczanie optymalnych ilości energii, białka oraz innych składników odżywczych. Istotną kwestią jest również możliwość kontrolowania sposobu wsparcia żywieniowego i dostosowywanie go do zmieniającego się stanu pacjenta. Kompleksową opieką medyczną są objęci chorzy, którzy nie mogą odżywiać się drogą naturalną (doustną).

  Nutrimed cechuje holistyczne podejście zarówno do pacjenta, jak i zarządzania budżetem NFZ. Dzięki wykwalifikowanym menadżerom służby zdrowia, którzy znają potrzeby pacjentów i cenią pracę służb medycznych, dobierane są formy wsparcia dla osób chorych, specjalnie dopasowane do ich indywidualnych potrzeb. Wysokospecjalistyczną kadrę medyczną spółki tworzy 240 osób, które posiadają wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu pacjentów w warunkach domowych.

  Firma jako pierwsza w Polsce wdrożyła własny, innowacyjny, elektroniczny system obsługi dokumentacji medycznej pacjenta. Wprowadzenie mobilnych urządzeń elektronicznych (iPad) pozwoliło lekarzom i pielęgniarkom na szybki dostęp do pełnej dokumentacji pacjenta oraz jej prowadzenie w trakcie wizyty.

  System elektroniczny to także znaczące ułatwienie w obsłudze pacjenta – przypomina z wyprzedzeniem o zbliżającej się wizycie oraz potrzebie zamówienia diet i sprzętu. Stworzenie stanowisk pielęgniarki koordynującej oraz lekarza konsultanta umożliwiło zarówno szybkie i skuteczne wprowadzenie, jak i przeszkolenie nowego personelu, a także, w razie potrzeby, konsultacje trudnych przypadków medycznych.

  Pozostający pod opieką Nutrimedu chorzy korzystają z szeregu udogodnień, m.in.: z infolinii obsługiwanej przez doświadczoną i czynnie pracującą z pacjentami pielęgniarkę, SMS-owego pobierania informacji na temat hospitalizacji, zestawu materiałów edukacyjnych, w tym poradników, które pomagają rodzinom pacjentów w ich pielęgnacji i żywieniu, czy informacyjnej strony internetowej www.nutrimed.pl. Standardem dla spółki są także regularne wizyty lekarza i pielęgniarki w domu pacjenta.

  Każdego roku pracownicy Nutrimedu przygotowują dla swoich młodszych podopiecznych (ok. 300 dzieci) specjalne paczki mikołajkowe, zawierające m.in. sprzęt ułatwiający codzienne funkcjonowanie dzieci i ich opiekunów (np. poduszki rehabilitacyjne, nawilżacze powietrza, masażery). Dzięki temu firma podnosi standard opieki nad pacjentami wymagającymi żywienia dojelitowego w warunkach domowych, których potrzeby wykraczają poza możliwości pakietu oferowanego w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia.

  Tak wysoki standard oferowanych przez Nutrimed usług zyskuje uznanie wśród pacjentów. Badanie ankietowe „Ocena satysfakcji pacjentów i ich opiekunów z usług świadczonych przez Nutrimed”, przeprowadzone metodą wywiadów telefonicznych CATI na terenie całej Polski przez Millward Brown w okresie sierpień–wrzesień 2016 r. na grupie 400 pacjentów i ich opiekunów – klientów firmy Nutrimed, pokazało, że aż 97 proc. osób, które korzystają z usług spółki, jest zadowolonych z otrzymywanej opieki, a 99 proc. poleciłoby je innym osobom.

  Pacjenci doceniają przede wszystkim profesjonalizm oraz duże zaangażowanie kardy medycznej, a także terminowość oraz poczucie bezpieczeństwa, jakie zyskują dzięki stałemu kontaktowi z lekarzem i pielęgniarką oraz wizytom domowym. Tak pozytywne opinie to dla firmy wielki sukces, ale również doskonałe potwierdzenie, że Nutrimed Sp. z o.o. to wiarygodny, rzetelny partner w opiece nad pacjentami żywionymi w warunkach domowych, a jego zespół tworzą najlepsi na rynku eksperci w tej dziedzinie.

  Fot. Nutrimed

  Udostępnij

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *