Gmina Narewka – raj dla turystów i inwestorów

Opublikowano: 1 grudnia 2016

Gmina Narewka położona jest w południowo-wschodniej części województwa podlaskiego przy granicy z Białorusią – dwie trzecie jej powierzchni zajmuje Puszcza Białowieska. Ponadto na jej terenie zlokalizowane jest 50 proc. powierzchni Białowieskiego Parku Narodowego. Przez narwiańską ziemię przepływają rzeki Narew i Narewka. W górnym biegu tej pierwszej znajduje się Zbiornik Wodny „Siemianówka” o powierzchni 3250 ha. Bogactwo cennych walorów przyrodniczych spowodowało, że dwie trzecie powierzchni gminy jest objętych obszarami ochrony Natura 2000.

Gmina Narewka posiada szeroką ofertę inwestycyjną. Zainteresowani nią mogą nabyć atrakcyjnie położone i uzbrojone w pełną infrastrukturę komunalną nieruchomości, przeznaczone na inwestycje turystyczne – budownictwo hotelarskie i pensjonatowe. Są one położone nad brzegiem Zbiornika Wodnego „Siemianówka”, w sąsiedztwie kompleksu leśnego Puszczy Białowieskiej. W samym jej centrum, również nad zbiornikiem wodnym, znajdują się natomiast tereny przeznaczone pod budownictwo letniskowe – uzbrojone w infrastrukturę komunalną działki o powierzchni ok. 1 tys. mkw. To oferta skierowana przede wszystkim do miłośników ciszy, wędkarstwa i ptactwa.

Na terenie gminy Siemianówka znajduje się kompleksowo wyposażone kolejowe przejście graniczne, łączące UE z Białorusią. W jego sąsiedztwie położone jest 29,31 ha terenów inwestycyjnych, które należą do Podstrefy Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Stanowią one idealną lokalizację dla przedsiębiorców, którzy współpracują gospodarczo ze wschodnimi sąsiadami Polski lub zamierzają to robić.

Przebywający na terenie gminy turyści mogą korzystać z przygotowanych specjalnie dla nich atrakcji, o które dbają stanica kajakowa z bazą noclegową w Narewce i Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Siemianówce. Już niebawem grono to dopełni będący w trakcie budowy Ośrodek Turystyczno-Rekreacyjny i Kulturalny na Starym Dworze nad Zbiornikiem Wodnym Siemianówka.

Udostępnij ten post:



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *