Menu
 • Menu
  konto oszczędnościowe

  Dlaczego warto założyć konto oszczędnościowe?

  Pieniądze to jeden z tematów, który wzbudza sporo emocji. Niezależnie od tego, jakie mają w naszym życiu znaczenie, jedno jest pewne – lepiej je mieć niż nie mieć. Pieniądze na większe marzenia warto odkładać na koncie oszczędnościowym, na którym wpływy będą systematycznie się powiększać.

  Dlaczego warto założyć konto oszczędnościowe?

  Jak wynika z badań, połowa Polaków w ogóle nie ma oszczędności. Oznacza to mniej więcej tyle, że comiesięczne wynagrodzenie nasi rodacy wydają na bieżąco, bez myślenia o nich w dłuższej perspektywie. Ta krótkowzroczność może mieć swoje negatywne skutki, szczególnie w nagłych sytuacjach, gdy potrzebne nam będą pieniądze na leczenie lub naprawę samochodu, którym dojeżdżamy do pracy.

  Dlaczego w ogóle warto posiadać oszczędności?

  Oszczędności to nie tylko ratunek na czarną godzinę, to także sposób na spełnianie droższych marzeń bez konieczności zadłużania się w bankach. Mając odłożoną większą kwotę, możemy bez problemu wyremontować kuchnię, wyjechać na zagraniczne wakacje czy zafundować dziecku kolonie. Oszczędności to także zabezpieczenie finansowe naszych dzieci i współmałżonka w razie naszej choroby czy śmierci. To również spokój ducha oraz poczucie stabilizacji w sytuacji redukcji etatu i utraty pracy.

  Dlaczego lepiej jest oszczędzać na koncie oszczędnościowym zamiast za pomocą tradycyjnej skarbonki?

  Przede wszystkim dlatego, że banki oferują nam oprocentowanie, które – choć niewielkie – zawsze pozwala nam co nieco dodatkowo zarobić. Po drugie, pieniądze wirtualne, niedostępne od ręki, mniej skłaniają nas do nadmiernego wydawania. Jak wiemy, niekontrolowane pieniądze potrafią przeciekać nam przez palce. Konto oszczędnościowe pozwala tego uniknąć. Zanim zdecydujemy się jednak na konkretne rozwiązanie, warto porównać konta oszczędnościowe proponowane przez różne placówki bankowe w Polsce. Można to zrobić, wchodząc na przykład na stronę Financer.

  Potrzebujesz gotówki na już? Zobacz, jak mądrze wziąć pożyczkę

  Nie zawsze zarobki i bieżąca sytuacja materialna pozwalają nam odłożyć nadmiar pieniędzy. Czasem koszty życia pochłaniają całe nasze przychody. Te osoby, które jeszcze nie zdecydowały się na pomnażanie oszczędności i muszą skorzystać z pożyczki, również mają do dyspozycji szereg lepszych lub gorszych rozwiązań. Warto dobrze przyjrzeć się kwocie oprocentowania, RRSO i okresowi spłaty zobowiązania, aby wybrać dla siebie jak najkorzystniejsze rozwiązanie. Dobrym pomysłem będzie w tym przypadku porównanie chwilówek.

  Udostępnij

  Jedna odpowiedź do “Dlaczego warto założyć konto oszczędnościowe?”

  1. darek napisał(a):

   kolejna fajna stronka to kontomat.net/ ciekawe spojrzenie na konta bankowe

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *