Menu
 • Menu

  Arkadiusz Kosiński – Brwinowianie są dla mnie drogowskazem

  Nie zamykam się w urzędzie, staram się możliwie często wychodzić do ludzi i dzięki temu wiem, czego potrzebują ci, którzy obdarzyli mnie kredytem zaufania – mówi Arkadiusz Kosiński, burmistrz gminy Brwinów.

   

  W rankingu Perły Samorządu gmina Brwinów zajęła w tym roku ósmą lokatę. To dobrze czy źle?

  – To bardzo dobrze. Pod uwagę brano samorządy z całej Polski, więc zdecydowanie mamy się z czego cieszyć.

  Jednym z kryteriów było zarządzanie. Czym ono dla pana jest?

  – Zarządzanie to kwestia doboru kompetentnych ludzi, ich motywacji, aby chcieli jak najciężej pracować, ale też aby pamiętali, że pełnią służebną rolę w stosunku do mieszkańców. Realizowane inwestycje muszą wynikać z konkretnych potrzeb, a nie kaprysu burmistrza czy radnych.

  Kolejnym kryterium oceny były działania proinwestycyjne. Jakie są udziałem rządzących gminą Brwinów?

  – Nasze tereny inwestycyjne cieszą się dużym zainteresowaniem. Przełomem było oddanie do użytku autostrady A2 – wówczas na terenach Parzniewa, Moszny i Koszajca pojawiło się sporo firm. Przekształciliśmy kilkaset hektarów gruntów o charakterze rolniczym w tereny przemysłowe. Są własnością Agencji Nieruchomości Rolnych i rozchodzą się jak świeże bułeczki. Jako samorząd wsłuchujemy się w potrzeby przedsiębiorców, bo dzięki nim mamy nie tylko większe dochody, lecz także miejsca pracy.

  Dużo punktów przyznawano za aktywizację mieszkańców. Czy brwinowianie są społeczeństwem obywatelskim?

  – Mamy fantastycznych mieszkańców, którzy angażują się w wiele akcji społecznych, ale też zgłaszają własne pomysły. Kontakt z nimi traktuję jako drogowskaz do dalszych działań. Nie zamykam się w urzędzie, staram się możliwie często wychodzić do ludzi. Dzięki temu wiem, czego potrzebują ci, którzy obdarzyli mnie kredytem zaufania.

  Rozmawiał Mariusz Gryżewski

  Fot. Urząd Gminy Brwinów

  Udostępnij

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *