Menu
wirtualne biuro

Wirtualne biuro – na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Gdy wpisujemy w wyszukiwarce hasło wirtualne biuro Warszawa – natychmiast pojawia się sporo ofert. To, że tego typu rozwiązanie, to znakomity sposób na zdobycie adresu, pod którym możemy zarejestrować i prowadzić naszą działalność, zwłaszcza jeśli jest to mikrobiznes lub jesteśmy freelancerami, to rzecz oczywista i chyba wszyscy się z tym zgodzimy. Jednak, czy każde biuro to w tym przypadku jednakowo dobry wybór? Otóż okazuje się, że nie.

Jak we wszystkim, tak i tutaj, możemy trafić na zarówno na słabe rozwiązanie, jak i ofertę z wyższej półki. Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę, zanim podpiszesz umowę.

Wirtualne biuro to dobre rozwiązanie, jeśli…

…jesteś mikroprzedsiębiorcą, freelancerem, prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą lub zatrudniasz kilka osób, jednak pracujących zdalnie. W każdym z wymienionych przypadków zapewne nie potrzebujesz lokalu biurowego – możesz pracować w zaciszu domowym lub po prostu w każdym, dowolnie wybranym miejscu i tego typu elastyczność Ci odpowiada. Jednak praca w domu to jedno, a pod prywatnym adresem to drugie. Otóż Twoi klienci nie muszą widzieć, gdzie fizycznie realizujesz przyjmowane zlecenia. Co więcej, dobrze, jeśli będą Cie kojarzyli z konkretnym adresem, np. w centrum stolicy. I w tym miejscu pojawia się właśnie biuro wirtualne. Jak je wybrać?

Po pierwsze, zwróć uwagę na proponowane adresy

Oferty z wyższej półki to wirtualne biura proponowane pod rozpoznawalnymi, budzącymi zaufanie klientów lub wręcz prestiżowymi adresami. Taki adres to wizytówka Twojej firmy. Warto postawić zatem na jak najlepszy, np. w nowoczesnym, renomowanym biurowcu klasy A w centrum Warszawy.

Po drugie, wybierz wirtualne biuro z ofertą nowoczesnych sal konferencyjnych do wynajęcia

Po co Ci sala konferencyjna lub po prostu eleganckie biuro? To idealne rozwiązanie, gdy np. chcesz spotkać się z klientem lub masz zamiar przeprowadzić rozmowy kwalifikacyjne. Na niezbędny czas możesz wynająć takie pomieszczenia wraz z usługą profesjonalnej obsługi spotkania (recepcja przyjmująca gości, kawa, herbata, itp.). A wszystko to w miejscu, w którym formalnie prowadzisz swoją działalność – w prestiżowym biurowcu w centrum Warszawy.

Po trzecie, sprawdź ofertę usług dodatkowych

Naprawdę dobre oferty, poza prestiżowym adresem oraz możliwością wynajmowania biur i sal konferencyjnych, zawierają także szereg innych, interesujących propozycji. Obsługa Twojej korespondencji oraz połączeń telefonicznych kierowanych do Twojej firmy, czy też pomoc i doradztwo w kwestiach księgowych i organizacyjnych, wyróżniają propozycje z górnej półki. Warto po nie sięgnąć, bo cena za wirtualne biuro w takim przypadku wcale nie musi być wysoka.

Dodatkowo niektóre firmy proponujące rozwiązania w postaci wirtualnego biura, jak np. OmniOffice z Warszawy, posiadają w swojej ofercie wygodną opcję zawarcia umowy online. A to oznacza, że nie musisz wybierać się do stolicy, aby dopełnić niezbędnych formalności.

Artykuły powiązane

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2018