Technologia snu

Technologia snu i przyszłość snu

Opublikowano: 2 maja 2017

Czy kiedykolwiek będziemy mogli udoskonalić nasz sen? Przyjrzyjmy się technologii , by dowiedzieć się jak wspomaga nas ona w spaniu.

Wraz z rozwojem nowych technologii szybciej niż kiedykolwiek gadżety atakują każdy aspekt naszego życia. Możemy wysyłać sygnał z telefonu do zagotowania wody w czajniku, w wirtualnej rzeczywistości przejechać się roller-coasterem w zaciszu własnego domu –  dziś jesteśmy w stanie zrobić o wiele więcej dzięki technologii. Wydaje się jednak, że wpływ tych gadżetów nie jest już taki dobry dla naszego snu, ale z drugiej strony stopniowo odgrywają wiodącą rolę w tym, co nazywamy “technologią snu”.

Jak technologia wpływa na nasz sen?

W obecnej erze cyfrowej sama ilość rozproszenia oznacza, że nie możemy się wyłączyć, a wielu z nas zmaga się, by oderwać się od różnych urządzeń i pozwolić naszym mózgom wyłączyć się na noc. Ten napływ informacji oznacza, że cierpimy z powodu poważnego niedoboru snu, a większość z nas osiąga maksymalnie 6 godzin spania.

Kłopotem ze wszystkimi dostępnymi stymulacjami jest trudność w wyłączeniu urządzeń oraz uzyskanie zalecanych 8 godzin snu. Wiemy, że jest dla nas złe, jednak nadal to robimy.
Jednym z rozwiązań dla tych, którzy nie uzyskują wystarczająco dużo snu, jest opanowanie sztuki drzemki. Być może w przyszłości drzemka w ciągu dnia będzie powszechna jako metoda zwiększania produktywności, zmniejszająca zmęczenie i uzależnienie od korzystania późnym wieczorem z różnych stymulujących elektronicznych gadżetów.

Jak może pomóc nam technologia?

W miarę narastającej obawy o brak snu, stają się coraz ważniejsze produkty, które pomogą zasnąć  i zapewnią funkcjonowanie przez cały dzień. Osobiste urządzenia snu zyskują na popularności – specjalne aplikacje i nocne monitory snu pomogą zmienić i poprawić sposób w jaki podchodzimy do tematu spania.  Śledzenie syklu spania i jakość snu dają nadzieję, że wszyscy staną się bardziej świadomymi śpiącymi.

Najłatwiejsza i najbardziej rozpowszechniona forma pomocy w spaniu przybiera formę aplikacji, którą można pobrać na smartfona.  Mierzy się sygnały snu poprzez RFID  (technika, która wykorzystuje fale radiowe do przesyłania danych )do monitorowania spania ze stolika nocnego. Bardziej dokładne dane umożliwiają użytkownikom wdrożenie skutecznych kroków na rzecz lepszego snu.

Te formy technologii zapisują dane o naszych nocnych nawykach. Obejmuje to takie rzeczy, jak całkowite godziny spania, nasze ruchy przez całą noc, dokładny czas kiedy zasnęliśmy i obudziliśmy się.

Cała gama produktów do monitorowania cyklu naszego snu stopniowo trafia na rynek, koncentrując się na różnych problemach, które często zgłaszane są przez ludzi mających problemy ze spaniem. Mają one na celu rozwiązanie takich kwestii, jak:

• Niewłaściwa regulacja temperatury w pomieszczeniu w którym śpimy
• Nieprawidłowe środowisko snu
• Brak wsparcia kręgosłupa

Problem z kręgosłupem można rozwiązać przez dobranie odpowiedniego do naszych potrzeb materaca. Tu z pomocą przyjdzie nam firma materace Koło, gdzie szczególnie poleca się materace lateksowe. Jednak dla tych, którzy mają inne problemy ze snem, rozwiązanie jest dużo trudniejsze do znalezienia.

Na przykład, zespół niespokojnych nóg może być zaspokojony poprzez wibracyjne unikatowych nakładek umieszczonych na nogach, a osoby cierpiące na bezdech senny mogą używać takich rzeczy jak specjalny klips, który pomaga otworzyć drogi oddechowe. Istnieją również nowe leki mające na celu zwalczanie bezsenności, które pomogą w osiągnięciu upragnionego snu.

Udostępnij ten post:



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Soczewki kontaktowe
Wybór odpowiednich soczewek kontaktowych jest kluczowym aspe...
batonik białkowy
Jakość odżywiania jest gwarantem dobrego samopoczucia, mocne...
aktywność fizyczna
Dni stają się coraz dłuższe, zza chmur odważniej wychyla się...
antykoncepcja hormonalna
W ostatnich dekadach antykoncepcja hormonalna stała się jedn...
kuchna zero waste
W obecnych czasach, gdy półki sklepowe uginają się pod cięża...