Menu
Rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne – czy warto je wybrać?

Rolety zewnętrzne to rozwiązanie coraz chętniej wybierane zarówno do domów jednorodzinnych, jak i do mieszkań w blokach (zwłaszcza do tych położonych na parterze). Gwarancja doskonałego zaciemnienia pomieszczeń, ochrona przed hałasem i utratą ciepła, zwiększone poczucie bezpieczeństwa – to tylko niektóre z zalet tego rodzaju osłon.

Korzyści płynące z używania rolet

Zakup rolet to inwestycja w podniesienie poziomu domowego komfortu i bezpieczeństwa. Rolety pomagają nam kontrolować ilość słońca wpadającego do pomieszczeń oraz ograniczać nadmierne nagrzewanie się wnętrz. Instalując rolety w oknach, otrzymujemy możliwość regulowania stopnia naświetlenia pokoi i ich zaciemniania, co sprawia, że oglądanie telewizji, praca przy komputerze lub wypoczynek z rodziną stają się o wiele przyjemniejsze.

Mieszkanie zlokalizowane na parterze i  nieosłonięte niczym okna mogą powodować problemy z zachowaniem prywatności domowników. Ciekawscy sąsiedzi lub dzieci bez problemu mogą zajrzeć do kuchni lub sypialni, a przed ich wzrokiem nie uchroni nawet najgrubsza firanka – zwłaszcza nocą, kiedy zapalimy światło. Używanie zasłon może być za to kłopotliwe i wymagać częstego prania lub wymiany materiałów. Stosując rolety zewnętrzne, nie tylko zapewnimy sobie możliwość ukrycia się przed niechcianymi spojrzeniami, ale również ochronimy wnętrze przed nadmiarem światła, czy to słonecznego – w ciągu dnia , czy  lamp ulicznych – nocą .

Rolety zewnętrzne dają nam jednocześnie kilka innych korzyści. Dobrze chronią przed hałasem, mogą też pełnić rolę termoizolacyjną – zapobiegną nie tylko nadmiernemu nagrzewaniu się pomieszczeń latem, ale też ochronią przed utratą ciepła zimą . Zwiększają również poziom bezpieczeństwa, utrudniając włamywaczom dostanie się do domu. ponadto w roletach zewnętrznych można zamontować także moskitiery, które zatrzymają owady na zewnątrz.

Rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne

Jakie rolety wybrać?

Obecnie w sprzedaży dostępny jest szeroki wybór rolet. Zarówno rolety zewnętrze, jak i wewnętrzne mogą okazać się bardzo dobrym zakupem. Nim zdecydujemy się na określony rodzaj osłon, warto zapoznać się z informacjami na ich temat i zastanowić się, jaki typ rolet najlepiej spełni nasze oczekiwania.

Rolety wewnętrzne, jak sama nazwa wskazuje, montowane są w środku mieszkania, najczęściej na ramie okiennej. W odróżnieniu od rolet zewnętrznych, mogą zostać zainstalowane w dowolnym momencie. Ich koszt jest niższy niż w przypadku rolet zewnętrznych, jednak ochrona przed słońcem, hałasem oraz temperaturą jest o wiele mniejsza. Dodatkowo nie zabezpieczają naszego domu przed intruzami. Niewątpliwą zaletą jest natomiast szeroki wybór barw oraz rodzajów tego typu rolet (od tekstylnych przez plisowane). Niestety, w niektórych przypadkach decydując się na zmianę wystroju, zmuszeni jesteśmy do wymiany osłon, by wciąż pasowały do aranżacji wnętrza.

W odróżnieniu od rolet wewnętrznych, rolety zewnętrzne nie mają wielkiego wpływu na to, jak wygląda wnętrze pokoju. Zostają zamontowane poza pomieszczeniem, muszą więc pasować przede wszystkim do elewacji, niekoniecznie zaś do wystroju wnętrza. Jednocześnie tego typu rolety pozwalają na całkowite zaciemnienie pokoi, chronią pomieszczenia przed utratą ciepła zimą, a latem przed nadmiernym nagrzewaniem, zwiększają poziom bezpieczeństwa domu. Zapewniają obniżenie poziomu hałasu, znacząco podnosząc komfort życia, chronią także nasze okna przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych.

Rodzaje rolet zewnętrznych

Obserwując rynek nieruchomości, łatwo możemy dostrzec, że coraz więcej inwestorów decyduje się na montaż osłon zewnętrznych. Część deweloperów oferuje domy oraz mieszkania na parterze z roletami zewnętrznymi w standardzie. Wynika to z rosnącej świadomości na temat korzyści, jakie niesie wyposażenie obiektu  w tego typu rozwiązania. Wyższy poziom bezpieczeństwa, poprawa bilansu energetycznego budynku, dobra ochrona przed słońcem i hałasem, to zalety nie do przecenienia. Rolety zewnętrzne są też łatwe w użytkowaniu – najczęściej wyposażone są w automatyczne systemy opuszczania i ponoszenia, przez co ich obsługa nie jest uciążliwa dla użytkownika.

Rolety zewnętrzne są coraz częściej wybierane zarówno przez deweloperów, jak i inwestorów prywatnych. Jednym z najważniejszych powodów ich rosnącej popularności jest wysoki poziom termoizolacji, który zapewniają, wpływający na obniżenie rachunków za prąd i ogrzewanie. Latem rolety zewnętrzne pomagają zapewnić niższą temperaturę bez używania klimatyzacji, natomiast zimą chronią przed nadmierną utratą ciepła. – wyjaśnia ekspert firmy DAKO.

Decydując się na osłony zewnętrzne, warto pomyśleć o ich montażu już na etapie budowy domu, ewentualnie w trakcie wymiany stolarki okiennej. Nie wszystkie rodzaje osłon mogą zostać zamontowane później. Wykorzystanie rolet nadstawnych czy podtynkowych najlepiej zaplanować na etapie powstawania projektu budynku. Montaż rolet nadstawnych wymaga bowiem odpowiednio przygotowanego  otworu okiennego, który uwzględnia zarówno wielkość okna, jak i skrzynki, w której będzie ukryta roleta. Z kolei wyposażenie budynku w rolety podtynkowe może wymagać zmian w obrębie nadproża, wiąże się również z koniecznością zabudowania skrzynki roletowej elementami ocieplenia i wykończenia elewacji, które sprawiają, że jest ona niewidoczna. Oczywiście, późniejsze zainstalowanie osłon jest na ogół możliwe, jednak wiąże się z przeróbkami umożliwiającymi używanie tego typu rozwiązania.

W odróżnieniu od wyżej wymienionych rodzajów osłon, rolety zewnętrzne elewacyjne nie wymagają podczas montażu ingerencji w bryłę budynku. Ich skrzynka montowana jest bezpośrednio na ścianie domu, dzięki czemu instalacja może być wykonana zarówno w już istniejących, jak i nowo powstających obiektach.

Wszystkie rolety zewnętrzne gwarantują doskonałą termoizolacje, a dodatkowo mogą obniżyć poziom hałasu napływającego do mieszkania nawet do 10 dB.

 Rolety zewnętrzne – doskonały wybór dla każdego

Rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne

Instalacja rolet zewnętrznych nie tylko znacząco podnosi poziom domowego komfortu, ale niesie ze sobą także szereg zalet. Rolety zewnętrzne zwiększają poczucie bezpieczeństwa domowników, ograniczają hałasy i pozwalają na oszczędności oraz ochronę pomieszczeń przed słońcem.

Duże możliwości wyboru w zakresie funkcji i wyglądu produktów pozwala na dopasowanie ich do indywidualnych potrzeb. Dostępność rolet w różnych barwach sprawia, że łatwo możemy znaleźć taki wariant, który będzie dobrze harmonizował z elewacją domu.

Jeżeli chcemy, by nasz dom był przytulny i nowoczesny zarazem, zakup rolet zewnętrznych jest doskonałym wyborem!

Artykuły powiązane

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2018