Menu

Pokaz Macieja Zienia – Under Pressure

W piątkowy wieczór 16 lutego Maciej Zień zaprezentował w warszawskim Klubie Tęcza swoją najnowszą kolekcję na sezon jesień-zima 2018/19. Niebanalny pokaz i spektakl pod nazwą Under Pressure zgromadził tego wieczoru największe gwiazdy i media. Na scenie wystąpiła również muza projektanta – aktorka Katarzyna Warnke.

Inspiracją pokazu był utwór wykonany swego czasu przez fenomenalny duet dwóch niezwykle silnych osobowości: Freddiego Mercury’ego i Davida Bowie o tym samym tytule. Jest to nawiązanie do presji, która, jest znakiem naszych czasów – dotyczy życia każdego z nas i ma również odniesienie do przeżyć projektanta i jego osobistej historii.

Pokaz rozpoczął się od wyświetlenia etiudy filmowej pokazującej dziewczynę (w tej roli Katarzyna Warnke) zaatakowaną przez grupę mężczyzn z przestępczego półświatka, a zakończonej niezwykłą sceną, przedstawiającą aktorkę ubieraną przez projektanta na żywo, na oczach widowni. Suknia muzy wykonana została z połyskującego jedwabiu, na który nałożono metalową siatkę, bogato wysadzaną kryształami Swarovskiego.

Maciej Zień, Małgorzata Kożuchowska

Po krótkim artystycznym wstępie na wybiegu pojawiły się modelki prezentujące kunsztownie wykonane suknie. W kolekcji dominowały jedwabne muśliny, delikatne tiule, żorżety, szyfony oraz organzy.
Kreacje zostały ozdobione misternie wykonanymi haftami, zdobieniami z pereł, dżetami, koronkami oraz cekinami. W kolekcji dominowała przydymiona, stonowana kolorystyka z akcentami w odcieniach żółci
i różu.

Maciej Zień jest jednym z projektantów od lat współpracujących z Cisowianką Perlage. Podczas tego pokazu również nie mogło zabraknąć musującej wody w błękitnej butelce – stałego elementu najważniejszych wydarzeń modowych w Polsce.

Aneta Kręglicka

Fot. Baranowski/Kurnikowski/AKPA

Artykuły powiązane

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2018