Menu

Piękno spojrzenia

Przedłużanie i zagęszczanie rzęs to nie tylko zabieg, który ma na celu wydobycie piękna spojrzenia, lecz także ukrycie mankamentów oczu. Wiele kobiet posiada tzw. asymetrię oczu, a dobry stylista potrafi skorygować tę wadę. Szczególnie zaleca się takie zabiegi w przypadku opadających powiek, kącików oczu, lub kiedy rzęsy rosną w dół czy są bardzo rzadkie.

Agnieszka Kwiatkowska

Agnieszka Kwiatkowska

Agnieszka Kwiatkowska – międzynarodowy instruktor i sędzia mistrzostw stylizacji rzęs i brwi

Dobranie odpowiedniej stylizacji rzęs i brwi wymaga konsultacji i wnikliwej analizy stylisty, który pomoże dobrać jak najlepszą dla danej twarzy technikę. Dobór rzęsy syntetycznej do rzęsy naturalnej oraz zastosowanie nowoczesnej techniki objętościowej daje wyjątkowe efekty po zabiegu.

Rzęsy muszą wyglądać naturalnie, a nie teatralnie. Co ważne, dla pań w dojrzałym wieku dobrze dobrana stylizacja oczu powoduje odmłodzenie twarzy nawet o kilkanaście lat.

Przy tego typu zabiegach stosuje się różne metody. Microblading, czyli metodę piórkową, której efekt nie odbiega od naturalnego koloru włosa; ma ona szczególne zalety przy problemach z łysieniem lub w innych przypadkach zdrowotnych.

Znaną i cenioną metodą jest też powder effect, tj. łączenie włosa z cieniem. Tu znaczenie ma idealne dobranie cieni do koloru skóry, tzw. semi permanentne. Zaś półtrwałe to takie metody, które utrzymują się na skórze do dwóch lat.

Artykuły powiązane

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2018