Menu
Pałac Mała Wieś

Pałac Mała Wieś – niezwykłe miejsce niedaleko Warszawy

Jeden z najlepiej zachowanych zabytków polskiego klasycyzmu – Pałac Mała Wieś, rozbudowuje swoją infrastrukturę i staje się luksusowym centrum konferencyjnym o najnowocześniejszych rozwiązaniach eventowych.

Powstała w 1786 roku posiadłość była niegdyś siedzibą szlacheckich i książęcych rodów Walickich, Zamoyskich, Lubomirskich i Morawskich. To jeden z najpiękniejszych i najlepiej zachowanych zabytków w Polsce. Mimo burzliwych losów historii do dzisiejszych czasów ocalał niemal w swym oryginalnym kształcie. Dwustuletni Pałac, wraz z okalającym go 30-hektarowym zespołem parkowym, to zarówno godny zwiedzania zabytek, jak i nowoczesne, prestiżowe centrum hotelowo-konferencyjne.Hotel Pałac Mała Wieś - tablica

Oferta noclegowa hotelu to 16 ekskluzywnych apartamentów w zabytkowych oficynach, 21 designerskich pokoi w Spichlerzu oraz Apartament Książęcy – zjawiskowa sypialnia z ogromnym łożem i stylowymi meblami oraz przestronny pokój kąpielowy, z którego roztacza się niezwykły widok na przypałacowe ogrody różane. Apartament był niegdyś ulubionym miejscem pobytu Niny Andrycz. Obecnie łączna baza noclegowa pozwala na akomodację ponad 100 osób. Planowana jeszcze w tym roku rozbudowa infrastruktury hotelowej (do użytku oddany zostanie Dom Ogrodnika) poszerzy możliwości noclegowe do 54 pokoi.

Efektownym dopełnieniem oferty biznesowej jest dwupoziomowa sala bankietowa w Nowej Oranżerii, która nawiązuje architektonicznie do XVIII-wiecznej Starej Pomarańczarni. Są to dwie bogato wykończone sale balowe, o łącznej powierzchni eventowej 850 m². Ponadto hotel oferuje 11 sal konferencyjnych i saloników biznesowych z nowoczesnym wyposażeniem multimedialnym. Jesienią uruchomione zostaną Termy Pompejańskie Comfort SPA, czyli nietuzinkowa Strefa SPA & Welness, która zlokalizowana będzie w bezpośrednim sąsiedztwie Spichlerza z widokiem na parkowy staw. Niebywałą atrakcją będzie też Driving Range, czyli wyjątkowa strefa przeznaczona do nauki i treningu gry w golfa.

Hotel Pałac Mała Wieś - pokój

Kulinarnym sercem Pałacu jest Restauracja Stara Wozownia, gdzie szefowie kuchni dbają, by dania zachwycały niespotykanym połączeniem produktów i zniewalały smakiem. Podawane w elegancki sposób idealnie korespondują z atmosferą miejsca, gwarantując najlepsze tło do spotkań towarzyskich i biznesowych. Koneserzy wytrawnych trunków odnajdą swoje miejsce w przypałacowej Winiarni, a smakosze herbat – w Herbaciarni, z tarasu której roztacza się malowniczy widok na Ogród Francuski i romantyczny park w stylu angielskim.

Rozbudowa możliwości noclegowych oraz konferencyjnych idzie w parze z dbałością o niesamowitą historię, jaka towarzyszy Pałacowi Mała Wieś. Kultywując tradycję miejsca, Pałac dba o wartości zabytkowe. Właściciele obiektu planują rozbudowę Muzeum Pałacu oraz Muzeum Grójeckiego Sadownictwa. Przez cały rok odbywa się tu wiele wydarzeń kulturalnych. 19 maja odbyła się Noc Muzeów, a w sezonie letnim organizowane są koncerty muzyki poważnej w plenerze oraz popularne niegdyś w przedwojennej Warszawie „majówki” – czyli całodzienne pikniki na trawie. Pałac Mała Wieś to miejsce tętniące życiem.

Wszystkie aktualności dostępne są na stronie internetowej Pałacu Mała Wieś: www.palacmalawies.pl

_________________

Tekst i zdjęcia: Jarosław Adkowski

Artykuły powiązane

Udostępnij

  • Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2018