Menu
Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego

MSPO z patronatem Andrzeja Dudy

Andrzej Duda, Prezydent RP, objął patronatem honorowym XXVI Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego na Targach Kielce.

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego (MSPO) jest jednym z najistotniejszych wydarzeń organizowanych podczas Targów Kielce. W pierwszych edycjach w MSPO uczestniczyło kilkadziesiąt firm, a po 25 latach liczba wystawców to 618 przedstawicieli z 30 krajów świata. Zeszłoroczna, jubileuszowa edycja targów przyciągnęła do Kielc niemal 40 tysięcy zwiedzających. Jest to trzecia co do wielkości wystawa branży obronnej w Europie, zaraz po Paryżu i Londynie.

„Z wyrazami uznania dla Zarządu Targów Kielce S.A., organizatora Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego; w przekonaniu, że mające wieloletnią tradycję przedsięwzięcie, które prezentuje najnowsze osiągnięcia polskiego i zagranicznego przemysłu zbrojeniowego, przyczynia się do promocji i rozwoju naszej narodowej gospodarki (…)” – tak Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej napisał w oficjalnym oświadczeniu potwierdzającym patronat.

Kielecki ośrodek wystawienniczo-kongresowy to wizytówka miasta i regionu świętokrzyskiego. Od ponad 25 lat, jako drugi pod względem wynajętej powierzchni i liczby wystawców ośrodek targowy w Europie Środkowo-Wschodniej, przyciąga do Kielc przedstawicieli firm oraz instytucji z całego świata. Rocznie Targi Kielce odwiedzają 254 tys. zwiedzających z 56 krajów. Ośrodek dysponuje 90 tys. m2 powierzchni, w tym 36 tys. m2 w 7 halach z nowoczesną infrastrukturą.

XXVI Międzynarodowe Targi Przemysłu Obronnego odbędą się w ramach Targów Kielce w terminie od 4 do 7 września 2018 roku.

 

Artykuły powiązane

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2018