Menu
Monika Grzelak MOODO

Monika Grzelak – strój i taniec na ratunek kobiecości

Czy moda wpływa na samopoczucie? Jak odpowiednia stylizacja pomaga nam odkryć kobiecość? Co oprócz stroju pozwala poczuć się pewnie? O podejściu do trendów ze świata mody, fascynacji kolorami i potędze tańca mówi Monika Grzelak, tancerka, choreografka, instruktorka tańca, założycielka DANCE AVENUE Performance Team, która wystąpiła w sesji najnowszej kolekcji Moodo

Sezon wiosna/lato 2020 pełen będzie gorących, włoskich klimatów rodem z lat 60., 70. i 80. Czym kierowała się pani przy wyborze ubrań do sesji?

Monika Grzelak – Praca w Teatrze Muzycznym w Gdyni przy spektaklu „Gorączka Sobotniej Nocy” rozbudziła moją fascynację mocnymi kolorami i wzorami, zatem te trendy przemycam do swojej szafy. Pomogła mi też otworzyć się na urozmaicanie swoich stylizacji. Uważam, że wszyscy powinniśmy z odwagą podchodzić do wyrażania siebie poprzez strój, zamiast chować się za bezpieczną opcją. Ileż radości płynie z mijania ciekawie ubranych ludzi na co dzień! Uwielbiam też podglądać nasycone kolorami profile blogerek na Instagramie, pokazy mody młodych polskich projektantów czy światowych sław i czerpać z nich inspirację.

Kolekcja Moodo obfituje w wyraziste, przeskalowane wzory, obcisłe, prążkowane bluzki, jeansowe katany, a nawet szalenie modne w latach 80. garnitury damskie. Korzystając z tej ostatniej propozycji, zdecydowała się pani na kolor roku Pantone Institute – Classic Blue. Jakie uczucia towarzyszą zabawie strojem?

Monika Grzelak – Przy moim trybie pracy, czyli ciągłym pośpiechu i licznych spotkaniach, muszę prezentować się profesjonalnie, a zarazem artystycznie. Stylizacje ze zdjęć spełniają oba te warunki – znajdziemy tu szyk i nieoczywistą elegancję, modne zestawienia wzorów, kolorów i krojów, a przy tym komfort i kobiecość. Zależy mi, żeby ubranie nie przeszkadzało mi w dobrym samopoczuciu. Chcę wyglądać i czuć się naturalnie, a przy tym pewnie, czyli dokładnie tak, jak każda kobieta, która realizuje na co dzień pasję, plany i marzenia.

Sycylia, stanowiąca inspirację dla kolekcji, na wiosnę zachwyca cytrusami, które rosną niemal wszędzie. Takim soczystym – limonkowym – akcentem wchodzi pani razem z Moodo w kolekcję wiosenną. Jakie są inne sposoby na przywołanie wiosny do Polski?

Monika Grzelak – Oczywiście taniec! Treningi bezbłędnie pobudzają endorfiny, mówi się nawet, że lepiej niż czekolada. Organizuję wieczorki taneczne, by móc przekazywać tę radość również osobom, których życie dotąd nie było związane z tańcem. Często słyszę pytanie: „Czy dla mnie nie jest za późno na rozpoczęcie nauki?” i zawsze odpowiadam: „Nigdy nie jest za późno, bo taniec to przede wszystkim zabawa!”. Odpowiednio dobrana muzyka i kroki salsy błyskawicznie przenoszą nas w gorące, tropikalne klimaty, nawet w deszczowy dzień. Taniec polecam osobom w każdym wieku i w każdym miejscu, by poprawić sobie humor i pobudzić organizm na przekór temu, co za oknem.

Czy taniec to – obok ubioru – dobry sposób na rozbudzenie w sobie kobiecości?

Monika Grzelak – Przez lata zaobserwowałam, jak moje kursantki budują i umacniają swoją pozycję w biznesie poprzez treningi taneczne. Dzięki temu są bardziej otwarte, łączą siłę z wrodzoną miękkością. To daje im przewagę. Od strony praktycznej zyskują lepszą postawę i umiejętność chodzenia na obcasach, dzięki czemu prezentują się w sposób, który dodaje pewności siebie, co umożliwia wspinanie się po szczeblach kariery.

 

Zdjęcia: Michał Malinowski

Stylizacje: moodo.pl

Makijaż: Agnieszka Świst-Kamińska

Wnętrza: Restauracja 4. piętro

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2020