Menu
Lampy podłogowe

Lampy podłogowe jako dekoracje nowoczesnych wnętrz

Lampy podłogowe oprócz funkcji dekoracyjnych służą również jako oświetlenie o charakterze uzupełniającym, którego zadaniem jest podkreślenie nastroju w pomieszczeniu i nadanie mu przytulności. Zanim jednak wybierzesz konkretny model lampy podłogowej należy dokładnie zapoznać się z dostępnymi rodzajami lamp, ich funkcjami i możliwościami.

Lampy podłogowe i ich możliwości aranżacyjne

Tego typu oświetlenie stojące pozwoli na skuteczne wyodrębnienie dowolnej przestrzeni w wybranym pomieszczeniu; za jego pomocą możesz podkreślić inne detale pokoju lub zmienić panujący w nim klimat. Największą popularność zyskały lampy podłogowe o prostej konstrukcji, które doskonale podkreślą nowoczesność minimalistycznych mieszkań. W takich pomieszczeniach najlepiej sprawdzą się lampy o minimalistycznej budowie: delikatnej podstawie i nowoczesnym słupie. Cechą charakterystyczną oświetlenia są klosze o geometrycznych kształtach tak jak w przypadku lampy podłogowej o dynamicznej formie z linii Constanza od producenta Zuma Line.

Wielu projektantów oświetlenia podłogowego uważa, że lampy podłogowe stanowią świetną dekorację wnętrz. Planując zakup oświetlenia warto uwzględnić miejsce jego wykorzystania, pozostałe elementy aranżacyjne i kompozycję pomieszczenia tak, aby mieć pewność, że lampa podłogowa będzie pasować do konkretnego stylu.

Lampy podłogowe

Światło nie bez powodu nadaje klimat wnętrzom: jasny strumień pobudza do działania; ciepły umila wypoczynek; a nastrojowe oświetlenie LED pomaga stworzyć atmosferę intymności we wnętrzu co sprzyja bliskości, długim rozmowom i przyjemnym chwilom.

Jakie lampy podłogowe wybrać? 

Oryginalna lampa podłogowa Josephine z kolekcji Endone Lighting z białym abażurem to propozycja dla osób, które chcą samodzielnie zarządzać kątem padania światła i cenią swobodę w oświetleniu. Wybierając tego typu lampę podłogową można zdecydować jaki przedmiot ma oświetlać. To doskonałe rozwiązanie, jeśli długo pracujesz w domu, lubisz poczytać kilka rozdziałów książki wieczorem lub potrzebujesz punktowego światła tuż przy biurku. Designerska lampa biurkowa Dove od Nordlux wyposażona w energooszczędne światła LED to odpowiednia inwestycja na długie lata.

Niebanalne lampy tworzone przez artystów, czyli o sztuce oświetlenia

Jedną z najbardziej kultowych i docenionych na całym świecie w wielu domach lamp jest model zaprojektowany przez pewnego Francuza Serge’a Mouille, który powstał w latach pięćdziesiątych XX wieku. Ten model jest dość nowatorskim rozwiązaniem i ma aż dwa metry wysokości! Wielozadaniowa lampa o trzech źródłach światła pozwala na dowolne sterowanie kątem natężenia światła, co jest wygodne i uniwersalne dla użytkowników.

Trzy lata później ten sam artysta zaprojektował inny model lampy. Postanowił skrócić jej wysokość i ograniczyć funkcjonalność tylko do jednego źródła światła. Najbardziej zdumiewającym modelem w oświetleniu podłogowym jest lampa produkowana nieprzerwalnie według tego samego schematu od lat pięćdziesiątych. To lampa podłogowa Akari 1A, którą wytwarza się ręcznie w japońskim miasteczku Gifu. Ciekawym pomysłem na przytulną aranżację wnętrza jest lampa stojąca, która przypomina rzeźbę. Jej autorem jest Jacques Jarrige. Taka dekoracja z pewnością dopasuje się do każdego wnętrza, dlatego warto wziąć ją pod uwagę przy urządzaniu własnego domu.

Artykuły powiązane

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2018