Menu
rozdwajające się paznokcie

Łamliwe, rozdwajające się paznokcie

Piękne paznokcie to wizytówka eleganckiej kobiety. Dlatego tak ważne jest dbanie o ich stan, zwłaszcza jeżeli dotyka nas problem rozdwajającymi się i łamliwymi paznokciami. Dowiedz się, na czym polega ta przypadłość, poznaj jej przyczyny oraz sposoby leczenia i zapobiegania.

Problem z paznokciami

Stan paznokci uzależniony jest od tego, w jaki sposób staramy się o nie dbać. Problem rozdwajających się i łamliwych paznokci wynikać może ze źle wykonywanej pielęgnacji i niedoboru witamin. Warto więc poszukać możliwych rozwiązań, dzięki którym uda się problem skutecznie pokonać problem łamliwych paznokci.

Przyczyny problemów z paznokciami

Rozdwajające się, łamliwe paznokcie to problem, który dotyczy przede wszystkim miękkich, kruchych paznokci, nad którymi trudno będzie zapanować. Do najpoważniejszych przyczyn tego typu problemów zaliczyć należy błędny sposób pielęgnacji. Między innymi powinno się unikać obcinania ich nożyczkami, a zamiast tego tylko regularnie dba o ich piłowanie dobrej jakości pilniczkiem. Trzeba również pamiętać, że często pojawiająca się przyczyna problemów z paznokciami to brak cennych witamin A, E, H.

Leczenie problemów z paznokciami

Podstawowa sprawa to stosowanie dobrych jakościowo kremów do rąk. Tak naprawdę, jeśli chcemy zadbać o dłonie, dobrze będzie stosować kremy po każdym myciu rąk, wtedy całe dłonie będą stosownie zabezpieczone. Można przygotować sobie oliwkową kąpiel dla paznokci. W mieszance ciepłej oliwy z oliwek z cytryną należy przez kilkanaście minut trzymać paznokcie, by doprowadzić do ich wzmocnienia.

W momencie, gdy będziemy wykonywać coś z użyciem detergentów, powinniśmy zastosować gumowe rękawice, które będą najlepszą ochroną dla naszych dłoni. Warto także pamiętać o stosowani dobrych jakościowo zmywaczy do paznokci, najlepiej pozbawionych acetonu, który działa niekorzystnie na stan naszych paznokci.

Nasza dieta a paznokcie

Trzeba zwrócić uwagę na to, że to, co jemy, może mieć istotny wpływ na nasz organizm. Warto jeść dużo marchewki, która zawiera cenną witaminę A. Warto także sięgnąć po jajka, wątróbkę czy drożdże, w których znajduje się również ważna witamina H.

Można także przygotować sobie terapię drożdżową. Drożdże rozpuszczone w mleku i spożyte to koktajl, który będzie cennym dostarczycielem różnych witamin, działających korzystnie nie tylko na paznokcie, ale również na cerę i włosy. Warto także postawić na galaretki, ponieważ żelatyna wpływa korzystnie na stan paznokci (a także naszych stawów) i pomaga chronić je przed łamaniem i rozdwajaniem.

Dowiedz się, jak dbać o paznokcie na naszych kursach: https://www.beautyextra.pl/szkolenia/kursy-stylizacji-paznokci/kurs-stylizacji-paznokci-premium

Artykuły powiązane

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2018