Menu
elegancki ogród

Jak stworzyć elegancki ogród?

Ogrody to przestrzeń, którą aranżujemy jako miejsce do wypoczynku, przyjęć czy rodzinnych posiłków. Mają być przede wszystkim przestrzenią użyteczną i praktyczną, a nie obszarem, gdzie sadzimy warzywa, owoce i kwiaty. Dzieje się tak ze względu na rosnącą szybkość życia, a także dlatego, że przestrzeń ogrodów zmniejsza się. Ogródki w bloku na parterze albo ogrody w domach bliźniaczych z racji niewielkiej powierzchni rzadko przeznaczane są pod uprawę – są raczej miejscem odpoczynku, z ładnie zaaranżowaną zielenią. Co istotne: w każdej przestrzeni, bez względu na jej wielkość czy położenie, możemy stworzyć ogród elegancki i z klasą.

Kolekcje ogrodowe

Tworząc elegancki ogród, warto oprzeć się na już gotowych kolekcjach ogrodowych. Jednym ze sklepów, który w swojej ofercie, ma wiele eleganckich i nowoczesnych mebli ogrodowych, jest Miloo Home. Należy pamiętać o tym, że ogród elegancki opiera się na prostocie i odpowiednim doborze dodatków. Nadmierna dekoracyjność, przesada i hiperbolizacja przestrzeni, mogą działać w sposób niekorzystny, dlatego ważne są proste i stylowe połączenia.

Jeżeli ogród ma być miejscem spotkań ze znajomymi, to meble powinny być przystosowane do dużej liczby osób. Z kolei, jeżeli ogród to miejsce zabaw z dziećmi, to meble powinny być zaprojektowane specjalnie z myślą o nich. Bardzo ważne jest, aby meble były jak najlepszej jakości i wysokiej klasy.

Prostota i minimalizm

Minimalistyczne zestawy ogrodowe są świetnym sposobem na piękne urządzenie ogrodu, a także pobudzenie wyobraźni osób przebywających w ogrodzie. Prostota to sięganie do źródeł, do przeszłości i klasycznych elementów zdobień. Meble proste i minimalistyczne są także  zwykle bardzo wygodne.

elegancki ogród

Natura i kwiaty

Tworząc elegancki ogród nie należy zapominać o jego kwintesencji, czyli naturze. Ogród powinien więc powstać z tego, co naturalne. Często natura zostaje zmieniona i dostosowana do przestrzeni,  jednak wciąż kwiaty powinny pojawiać się w formie niezmienionej. Przyroda nie powinna być więc imitowana, tylko odtwarzana. Bardzo ważne jest jednak stwierdzenie, czy jesteśmy w stanie zapewnić odpowiednie warunki glebowe sadzonkom i czy będziemy mieli czas, aby o nie zadbać.

Nawet niewielki fragment przestrzeni może stać się eleganckim i tętniącym życiem ogrodem, a także przyjemnym miejscem otoczonym kwiatami. Podstawą jest przygotowanie odpowiedniego podłoża, stworzenie przestrzeni odpowiedniej dla dzieci i dorosłych, a także przystosowanie jej do własnych potrzeb oraz sposobów spędzania czasu. Decydując się na kolekcje ogrodowe, możemy polegać na profesjonalistach i stworzyć eleganckie miejsce, które może stać się wyjątkowe, dzięki odpowiednim dodatkom.

Artykuły powiązane

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2018