Internetowe pożyczki

Internetowe pożyczki

Opublikowano: 7 lipca 2017

Czasami jest tak, że pieniędzy na koncie po prostu nie ma. A tutaj dzieci chcą jechać na wycieczkę szkolną, do tego trzeba jeszcze wpłacić na radę rodziców, no i coś jeszcze by na obiad się przydało…

W takiej sytuacji wielu rodziców decyduje się na zaciągnięcie pożyczki. Nie każdy jednak chce pożyczać pieniądze od znajomych, ponieważ z reguły kwestie finansowe psują stosunki międzyludzkie, a ponadto, niektórzy się wstydzą przyznawać do swoich kłopotów finansowych.

W takiej sytuacji, gdy potrzebujemy szybkiej i dyskretnej pożyczki przez Internet, warto sięgnąć po jeden z serwisów oferujących tego typu usługi. Serio, pożyczka przez Internet nie jest skomplikowana: wystarczy zajrzeć na stronę oferującą tego typu usługi, dokładnie przeczytać warunki umowy i zdecydować się na interesującą nas opcję.

Zapewne pewnym zmartwieniem podczas zaciągania takiej pożyczki może być bezpieczeństwo transakcji.

Aby wszystko przebiegło dobrze, warto pamiętać o paru kwestiach. Przede wszystkim, należy się upewnić, czy dany serwis jest faktycznie rzetelnym przedsiębiorstwem. Uważajmy na firmy-krzaki, które biorą nasze dane i znikają z nimi. Co gorsza, czasami takie przedsiębiorstwa same biorą kredyty na dane ludzi, którzy zostali przez nich oszukani.

Można wyszukać dany serwis w wyszukiwarce Google i sprawdzić, czy istnieją już jakieś opinie na jego temat. Najlepiej, aby były to opinie profesjonalnych blogerów finansowych, bo pozytywne komentarze mogą być czasami pisane przez osoby, którym dana firma zleciła pisanie komentarzy o pozytywnym wydźwięku.

Gdy już zbierzesz parę rzetelnych opinii, zapoznaj się uważnie ze stroną serwisu i tym, co dokładnie jest oferowane przez pożyczkodawców.

W razie wątpliwości nie wahaj się napisać e-maila. Można także sprawdzić, czy lokalizacja firmy jest prawdziwa, np. oglądając biuro na Google Maps. Dobrze by było także, aby pożyczka była zaciągana na komputerze domowym, nie zaś np. w kawiarence internetowej czy bibliotece. Logowanie się do systemów na komputerach dostępnych dla każdego często skutkuje kradzieżą danych podawanych podczas pożyczania.

Gdy będziesz podpisywała umowę o pożyczkę przez Internet, która wymaga wpisywania danych osobowych na stronie internetowej, upewnij się, że połączenie z nią jest bezpieczne: jeśli strona zaczyna się od http://, nie https://, wtedy jest ona niebezpieczna i najprawdopodobniej firma udzielająca pożyczkę nie dba o swoje bezpieczeństwo w sieci. To niedobry znak.

To tylko parę porad, jednak są one bardzo podstawowe. Jak wspomnieliśmy, w razie wątpliwości warto wysłać emaila, lub jeszcze lepiej: zadzwonić do firmy. Powodzenia!

 

Udostępnij ten post:



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Sławomir Zawadzki
Kryptowaluty stanowią...
Terminal płatniczy
Terminale płatnicze stanowią kluczowy element dla rozwoju ma...
biuro rachunkowe
Biura rachunkowe mogą podchodzić do realizacji usług w różny...
kryptowaluty
Kryptowaluty, czyli cyfrowa lub wirtualna forma waluty, prze...
e-commerce
A gdyby tak roboty wyręczały nas w codziennych czynnościa...