inteligentny materac

Inteligentne spanie z pomocą nowinek technicznych

Opublikowano: 7 sierpnia 2018

Wśród wielu problemów, jakie stwarza cywilizacja, są i te ze spaniem: niezwykle wielu ludzi narzeka na swój sen – płytki, przerywany albo poprzedzony długimi, męczącymi próbami zaśnięcia. To wszystko skutkuje niewyspaniem się, a więc fatalnym humorem i kiepską formą następnego dnia. Staramy się więc zadbać o możliwie jak najlepsze warunki do spania, czasem bierzemy leki nasenne, czasem zaś sięgamy po dodatki mające nam ułatwić spanie. Wybierz inteligentny materac.

Łóżko jest najważniejsze…

Podstawą  jest oczywiście to, na czym śpimy. Sypiamy na amerykankach, wersalkach, kanapach, sofach – no i oczywiście w łóżkach. Zwłaszcza ci, którzy mają odpowiednio duże sypialnie, mogą sobie sprawić komfortowe łóżka drewniane, tapicerowane albo kontynentalne, np. w sklepie http://dreamsdesign.pl/oferta/lozka.

Nawet najlepsze łóżko czasami nie wystarcza. Już od dawien dawna ludzie miewali z nim problemy i starali się im zaradzić. Niemałym kłopotem było zimno: nikt nie lubi wchodzić do zimnego łóżka, tymczasem w dawnych czasach nawet na zamkach i w pałacach nie wszystkie pomieszczenia były dostatecznie ogrzewane.

…ale musi w nim być ciepło

Dawniej używano szkandeli, będącej chyba pierwszym łóżkowym gadżetem w historii. Było to spore, płaskie, zamknięte naczynie z długą rękojeścią. Wypełniano je żarzącymi się węglami i wsuwano pod pierzynę, by łóżko zagrzać. Niestety, zdarzały się pożary, toteż węgle zastąpiono wkrótce gorącą wodą.

Wspomnianą szkandelę zastąpił po jakimś czasie steatyt – rodzaj skały długo utrzymującej ciepło po solidnym rozgrzaniu. Znany do dziś termofor pojawił się natomiast dopiero na początku XX wieku. Wkrótce po nim wynaleziono pierwszy koc elektryczny. Ogrzewane prądem poduszki i koce są dostępne dziś.

Łóżkowa elektronika, łóżkowe IT

Tyle tylko, że to już przeżytek. Współczesność to np. Eight, czyli inteligentny materac. Za jedyne 700 funtów można sobie sprawić cudeńko, które monitoruje czas, w którym chodzimy do łóżka, czas zasypiania i budzenia się, nasze ruchy podczas snu, przerwy we śnie, ciśnienie i tętno, głębokość snu, temperaturę w łóżku i w pomieszczeniu. Nie tylko monitoruje, bo pozwala ustawić temperaturę nawet różną w poszczególnych połowach łóżka (gdy śpi dwoje, jedno woli więcej, a drugie mniej ciepła) oraz porę nagrzewania.

W inteligentnym domu taki materac można połączyć z innymi urządzeniami. Gdy ludzie wchodzą do łóżka, światło powoli przygasa aż do wyłączenia, a termostat ustawia ogrzewanie pokoju do temperatury idealnej do spania. Rano nie trzeba czekać na kawę – system uruchomi ekspres o właściwej godzinie.

Tagi: , , ,

Udostępnij ten post:



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Integracja telefonii z CRM
Rozmowa telefoniczna to wciąż podstawowy środek komu...
e-commerce
W erze cyfrowej, gdzie każde kliknięcie ma znaczenie, zakupy...
windykacja
Sztuczna Inteligencja (AI) rewolucjonizuje procesy w...
płytka PCB
Jakość obwodów drukowanych ma wpływ na poprawne funkcjonowan...
Materac lateksowy
Wybór materaca to bardzo istotna decyzja. Prawidłowa...
Nowe artykuły
Dzięki zaawansowanym technologiom, takim jak wzmacniacze kla...
Koszula damska to z pewnością must have w szafie każdej kobi...
Każda elegancka kobieta powinna posiadać w swojej szafie prz...