Gala VIP 2019

Gala VIP 2019 – Biznes ramię w ramię ze sztuką

Opublikowano: 14 października 2019

Tegoroczna Gala VIP po raz siódmy połączyła różne branże i sfery życia publicznego, od kultury, przez ochronę zdrowia i samorząd, po szeroko rozumiane środowisko przedsiębiorczości. Spotkanie we wnętrzach hotelu Sheraton było okazją do wręczenia statuetek „Magazynu VIP” dla najaktywniejszych i najbardziej zasłużonych przedstawicieli każdej z tych grup. Komu tym razem przyniosła szczęście siódma edycja Gali VIP?

Przybyłych na uroczystość gości powitali prowadzący galę Monika Zamachowska i Aleksander Sikora, znani z programu „Pytanie na śniadanie”, oraz występujący w roli gospodarza Mariusz Gryżewski, redaktor naczelny „Magazynu VIP”, który nie tylko życzył wszystkim udanego wieczoru, lecz także podkreślał wagę symbiozy kultury i biznesu. Na jednej z pierwszych edycji Gali VIP-a pewien dżentelmen powiedział: „Sztuka niekoniecznie idzie w parze z biznesem, ale nieźle, jeżeli biznes idzie w parze ze sztuką. Dzieci z tego związku bywają bardzo udane”. Tym dżentelmenem był odbierający statuetkę VIP Jan Englert. Taki jest też zamysł „Magazynu VIP” i organizowanych przez nas dorocznie spotkań – łączyć jakże różne środowiska biznesu i samorządu z kulturą i sztuką – mówił ze sceny, przypominając ideę corocznego spotkania, organizowanego przez redakcję, połączonego z wręczeniem nagród.

Już po raz siódmy statuetki odebrali ci, których praca spotyka się z uznaniem, a jej efekty na różne sposoby służą społeczeństwu. Na scenie – ramię w ramie z przedsiębiorcami i zasłużonymi społecznikami – stanęli znani i lubiani – aktorzy i muzycy docenieni za ich talent i dorobek twórczy, którego pokłosiem są sympatia odbiorców i popularność. Wśród nich znaleźli się między innymi – Jerzy i Magdalena Schejbal, Grażyna Brodzińska, Damian Damięcki, Mieczysław Szcześniak, Przemysław Sadowski, Waldemar Błaszczyk oraz zespół Maanam, w którym wciąż gra dwóch muzyków z pierwotnego składu.

Laureatami zostali również przedsiębiorcy, za którymi stoją lata doświadczeń i budowania zaufania do marki, przedstawiciele ochrony zdrowia, którzy dokładają wszelkich starań do jakości obsługi i świadczeń medycznych, menedżerowie i deweloperzy, którzy równie dużą wagę przykładają do zarządzania co do poziomu oferty oraz realizacji w portfolio.

Ceremonię wręczenia nagród wzbogaciły pokazy umiejętności uczniów Akademii Tańca RELIESE oraz prezentacje najnowszej kolekcji autorskiej Anny Cichosz. Stroje wieczorowe projektantki zaprezentowały debiutantki, które w blaskach fleszy wypadły bardzo profesjonalnie. Po części oficjalnej na gości czekały dalsze atrakcje: bankiet pełen smakołyków przygotowanych pod czujnym okiem szefa kuchni Hotelu Sheraton, profesjonalne bary z alkoholami z najwyższej półki, stoiska partnerów, wystawa obrazów Viktorii Romanowej, występ jednego z laureatów – zespołu Maanam – w częściowo nowym składzie, ale z równie dużą energią i przebojami, które niezmiennie podrywają do tańca. Fanów motoryzacji na pewno ucieszyła możliwość obejrzenia z bliska, a nawet zajęcia miejsca za kierownicą Volkswagena Touarega i Arteona, zaprezentowanych we foyer. Z kolei ze względu na rozmiar zaparkowany przed hotelem do dyspozycji gali był kamper polskiej marki Globe-Traveller.

Można było też sprawdzić szczęście w kasynie, a za wygraną wziąć udział w licytacji wyjątkowych nagród, w tym dzieła wspomnianej artystki. Do wielu szczęście uśmiechnęło się także w loterii, w której można było wylosować niespodzianki od partnerów gali. Zwieńczeniem wieczoru była całonocna zabawa przy muzyce rozrywkowej, która sprawiła, że goście bez namawiania wypełnili parkiet i w szampańskich humorach świętowali sukcesy tegorocznych laureatów.

VIP 2019 – Damian Damięcki

Damian Damięcki

Damian Damięcki – popularny aktor teatralny i filmowy, urodzony w 1941 r. w Podszkodziu k. Ostrowca Świętokrzyskiego. Syn aktorów: Ireny Damięckiej-Górskiej i Dobiesława Damięckiego, ma brata aktora Macieja Damięckiego, o którym mówi: „mój brat Maciej przyszedł na świat dwa i pół roku po mnie, w szpitalu w Ostrowcu. Ludzie mówią o nas, że jesteśmy bliźniakami i niech sobie mówią. Dobrze czy źle, byle z nazwiskiem”. Artysta w 1964 r. ukończył Wydział Aktorski Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Występował w stołecznych teatrach: Narodowym, Polskim i najdłużej – ponad 20 lat – we Współczesnym. Syn Damiana – Grzegorz Damięcki – występuje w Teatrze Ateneum. Żona Grażyna Brodzińska to uznana śpiewaczka operowa, jedna z największych gwiazd polskiej sceny operetkowej i musicalowej.

VIP 2019 – Jerzy Schejbal

Jerzy Schejbal aktor teatralny, filmowy, reżyser, profesor sztuk teatralnych. Karierę rozpoczął w 1968 r. w Teatrze Ludowym w Krakowie-Nowej Hucie. Potem grał na scenach Lublina, Poznania, Wrocławia, gdzie osiadł na dłużej. W końcu niespokojny duch przywiał go do Warszawy, do Teatru Powszechnego. Od 2012r. jest związany z Teatrem Polskim. Ma w dorobku ponad 130 ról teatralnych, m.in. w „Weselu”, „Wyzwoleniu”, „Romeo i Julii”, „Makbecie”, „Królu Learze”, „Garderobianym”, „Operetce” „Irydionie”, adaptacji współczesnej powieści „Król” Szczepana Twardocha. Miał szczęście współpracować z wybitnymi reżyserami, m.in. A. Wajdą, J. Jarockim, A. Sewerynem, M. Wojtyszką, J. Grzegorzewskim. W zawodowym portfolio ma też ponad 50 filmów i seriali, wśród których warto wymienić „Prawo Agaty”, „Nad Rozlewiskiem” , „Blondynkę”, „Na dobre i na złe”, „Czas honoru” oraz filmy: „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy”, „Czarny Mercedes”.

VIP 2019 – Magdalena Schejbal

Magdalena Schejbal

Magdalena Schejbal – aktorka znana z ekranu i ze sceny, która zrezygnowała z socjologii, by zawodowo pójść w ślady rodziców. Pierwszą rolę filmową otrzymała w „Głośniej od bomb” Przemysława Wojcieszka i od razu dostała za udany debiut nagrodę prezydenta Gdyni. Później zagrała m.in. w „Superprodukcji” czy „Nie kłam, kochanie”. Widzom dała się poznać w serialach: „Kryminalni”, „Blondynka”, „Szpilki na Giewoncie”, „Na dobre i na złe”. W teatrze zadebiutowała w 2003 r., występując w adaptacji „Wojny polsko-ruskiej pod flagą biało-czerwoną” w Teatrze Wybrzeże. Od 2008 r. związana z warszawskim Teatrem Ateneum.

VIP 2019 – Piotr Gąsowski

Piotr Gąsowski

Piotr Gąsowski aktor, artysta kabaretowy i prezenter telewizyjny. W 1986 r. ukończył studia na PWST w Warszawie, a rok później zadebiutował na scenie. Najczęściej można go podziwiać w repertuarze komediowym. Bawi publiczność warszawskich teatrów: 6. piętro, Capitol, Komedia, Kamienica. Popularność przyniosły mu występy z kabaretem „Tercet czyli Kwartet”. Prowadził takie programy telewizyjne, jak „Kalambury”, „Twoja twarz brzmi znajomo” i „Taniec z gwiazdami”, w którego 2. edycji jako uczestnik wywalczył z Anną Głogowską 5. miejsce. W dorobku ma wiele nagród, m.in. na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, na Ogólnopolskim Festiwalu Komedii „Talia”, na Festiwalu Humoru i Satyry w Gdańsku. W 2002 r. otrzymał nagrodę „Prometeusz” za wybitne osiągnięcia w sztuce estradowej.

VIP 2019 – Przemysław Sadowski

Przemysław Sadowski

Przemysław Sadowskiaktor filmowy, teatralny, telewizyjny, który odnajduje się zarówno w rolach dramatycznych, jak i komediowych. Absolwent PWSTiT w Łodzi im. Leona Schillera. Zadebiutował w 1997 r. w sztuce Szekspira „Sen nocy letniej” w Teatrze Stefana Jaracza w Łodzi. Potem grał w Teatrze Polskim w Szczecinie i w stołecznych teatrach: Scena Prezentacje, Teatr Komedia, Teatr Na Woli. W 2000 r. po raz pierwszy pojawił się na dużym ekranie w filmie „Pierwszy milion”. Od tego momentu jego kariera potoczyła się bardzo szybko. Popularność przyniosły mu m.in. seriale „Magda M”, „Na krawędzi”, „Czas honoru”, „Samo Życie”, „Echo serca”. Ważne w jego karierze były filmy „Droga do raju”, „7 minut”, w których zagrał z żoną, Agnieszką Warchulską, oraz oparty na faktach „Układ zamknięty” Bugajskiego. W sierpniu wszedł na ekrany film „Na bank się uda” z jego udziałem.

VIP 2019 – Waldemar Błaszczyk

Waldemar Błaszczyk

Waldemar Błaszczyk – aktor, którego filmografia przypomina miłosną podróż. Karierę zaczynał w 1996 r. od roli głównego bohatera w „Autoportrecie z kochanka” Radosława Piwowarskiego. Potem były seriale „Czułość i kłamstwa”, „Kochaj mnie, kochaj”, „Na kocią łapę”, „Pierwsza miłość”, a ostatnio udział w filmie „Miłość jest wszystkim”. Popularność przyniosła mu rola radnego w tvnowskim serialu „Na Wspólnej”. Obecnie występuje też w serialu kryminalnym „Ślad”. Talent laureata można też podziwiać na deskach Teatru Kamienica, gdzie gra w spektaklu „Via-gra” w reżyserii Tomasza Obary. Dodatkowo jeździ po Polsce ze spektaklem „Triathlon story, czyli chłopaki z żelaza”.

VIP 2019 – Grażyna Brodzińska

Grażyna Brodzińska

Grażyna Brodzińska – najbardziej znany sopran w Polsce. Bogusław Kaczyński powiedział on niej: „Prezentuje najwyższy kunszt sztuki wokalnej. Obdarzona urodą, wdziękiem, scenicznym temperamentem, śpiewa, tańczy, czaruje publiczność teatralną i filharmoniczną. Udowodniła, że ma prawo do tytułu Pierwszej Damy Polskiej Operetki”. Artystka króluje na scenie i podbija serca publiczności na całym świecie. Jej repertuar obejmuje zarówno klasykę, musical, jak i światowe przeboje z różnych nurtów muzycznych. Zachwyca widzów głosem, elegancją i temperamentem. Córka śpiewaczki Ireny Brodzińskiej i Edmunda Waydy – tenora, reżysera i dyrektora teatrów muzycznych. Już podczas studiów Grażyna Brodzińska rozpoczęła pracę zawodową w Teatrze Muzycznym Danuty Baduszkowej w Gdyni. W 2007 r. otrzymała Srebrny, a w 2015 r. Złoty Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

VIP 2019 – Marek Kościkiewicz

Marek Kościkiewicz

Marek Kościkiewicz – muzyk, wokalista, kompozytor, autor tekstów, producent muzyczny, reżyser teledysków. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie studiował na wydziale Wzornictwa Przemysłowego. W 1987 r. założył zespół De Mono, z którym sprzedał ponad milion płyt i zdobył wiele prestiżowych nagród, m.in. Fryderyka. Autor większości piosenek zespołu, w tym największych hitów, m.in.: „Kochać inaczej”, „Statki na niebie”, „Znów jesteś ze mną”, „Kamień i aksamit”. Dzięki niemu swoje premierowe płyty wydali tacy artyści, jak Kayah, Kazik, Varius Manx, Mafia, Andrzej Piaseczny, Elektryczne Gitary, Golden Life, Urszula, Artur Gadowski. Pomysłodawca duetu Kayah–Bregovic. Komponuje piosenki dla najbardziej znanych artystów polskiej sceny muzycznej. Jego piosenki śpiewają m.in.: Varius Manx, Krzysztof Krawczyk, Justyna Steczkowska, Krzysztof Cugowski, Doda, Rafał Brzozowski.

VIP 2019 – Mieczysław Szcześniak

Mieczysław Szcześniak

Mieczysław Szcześniak – piosenkarz, kompozytor, autor tekstów, związany z jazzem, gospel, soul, nurtem muzyki chrześcijańskiej. Już jako 6-latek śpiewał w zespole Ikary, a jako nastolatek rozpoczął współpracę z wrocławskim zespołem „Funk Factory”, z którym w 1984 r. zarejestrował swoje pierwsze nagrania dla Polskiego Radia w Szczecinie. Występował w różnych przeglądach piosenki, a w 1985 r. pojawił się w konkursie debiutów na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, gdzie otrzymał główną nagrodę im. Anny Jantar za piosenkę „Przyszli o zmroku”. Studiował w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Brał udział w wielu festiwalach, m.in. Jazz Jamboree, Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Sopot, festiwalach w Austrii, w Turcji, w Nashville. Reprezentował Polskę na Międzynarodowym Konkursie Piosenki Eurowizja. Laureat licznych nagród. W 1990 r. wydał swój debiutancki album „Niby nowy”. Od tamtej pory nagrał wiele płyt autorskich oraz we współpracy z innymi artystami.

 VIP 2019 – MAANAM

Nagrodę odebrali Ryszard Olesiński, gitarzysta związany z grupą od 1979 r., i Paweł Markowski, perkusista, który dołączył do zespołu w 1980 r.

MAANAM

MAANAM – symboliczna statuetka, dla tych wszystkich, którzy z tym zespołem byli związani. Zalążek grupy Maanam stanowił duet gitarowy M-a-M, stworzony przez Marka Jackowskiego i Milo Kurtisa w 1975 r., grający mistyczną, orientalną muzykę. W lutym 1976 r. do zespołu dołączyła wokalistka, żona Marka Jackowskiego – Kora. Po odejściu Kurtisa do zespołu Osjan jego miejsce zajął John Porter. Grupa przyjęła wtedy nazwę Maanam Elektryczny Prysznic, symbolizującą przejście na rockowe brzmienie, skróconą później do wyrazu Maanam. W 1979 r. z zespołu odszedł Porter, który założył własną grupę Porter Band. Jackowscy za własne pieniądze nagrali z muzykami grupy Dżamble pierwszy singiel, z piosenkami „Hamlet” oraz śpiewaną przez Jackowskiego „Oprócz”, która stała się pierwszym klasykiem w karierze Maanamu. Zespół oficjalnie zadebiutował na Muzycznym Campingu w Lubaniu. W elektrycznym składzie Maanamu obok Kory i Jackowskiego znaleźli się gitarzysta Ryszard Olesiński, basista Krzysztof Olesiński oraz perkusista Ryszard Kupidura. Odtąd kompozytorem repertuaru Maanamu był Marek Jackowski, a teksty piosenek pisała Kora. W latach 1980-1983 nastąpił przełom. W 1980 r. zespół wystąpił na I Ogólnopolskim Przeglądzie Muzyki Młodej Generacji w Jarocinie, a następnie na XVIII Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, wykonując piosenki „Boskie Buenos” i „Żądza pieniądza” oraz wielokrotnie bisując. Występ sprawił, że Maanam zyskał rzesze fanów. Wkrótce sukces odniosły kolejne utwory i nastąpił podbój polskiej sceny rockowej przez niezapomnianą Korę i towarzyszących jej wspaniałych muzyków.

VIP BIZNESU 2019 – Beata Drzazga

Beata Drzazga

Beata Drzazga, właścicielka i prezes BetaMed SA – nagrodzona za stworzenie największej w Polsce firmy medycznej świadczącą usługi z zakresu opieki domowej i stacjonarnej nad pacjentami z niewydolnością oddechową. Prezes spółki, która na przestrzeni 18 lat poza wielospecjalistycznym centrum medycznym w Chorzowie otworzyła 91 filii na terenie 11 województw, dokłada wszelkich starań, aby jej podopieczni otrzymali opiekę na najwyższym poziomie i mieli optymalne warunki pobytu, a każdego dnia widzieli na twarzach personelu uśmiech, bo jak mówi, miłość do drugiego człowieka jest ważniejsza niż liczby.

VIP BIZNESU 2019 – Anna Janczewska

Anna Janczewska – prezes zarządu firmy Medim Sp. z o.o. – za rozwijanie marki będącej synonimem profesjonalizmu i innowacyjności oraz umacnianie jej pozycji na rynku medycznym. Konsekwentnie rozbudowuje zakres usług, oferując jednostkom ochrony zdrowia kompleksową obsługę w zakresie nowoczesnych rozwiązań dla higieny szpitalnej, systemów zintegrowanych sal operacyjnych oraz małoinwazyjnych technik chirurgicznych. Oprócz wyrobów medycznych wiodących marek klienci firmy zarządzanej przez prezes Janczewską mogą liczyć na specjalistyczne doradztwo, szkolenia i serwis posprzedażowy, a wszystko to z dbałością o jakość na każdym etapie obsługi.

VIP BIZNESU 2019 – Ewa Małgorzata Wiertelak

Ewa Małgorzata Wiertelak, właścicielka marki Medora, prezes zarządu Medora Sp. z o.o. – projektantka mody z zakresu odzieży medycznej. Jest pierwszą osobą w Polsce, która zdecydowała się odczarować syndrom medycznego fartucha. Za sprawą jej projektów szpitale, kliniki i gabinety stomatologiczne mienią się kolorami, a lekarze ubrani w odzież marki MEDORA wyglądają jakby nosili wysokiej klasy garnitury, garsonki albo sukienki, a nie fartuchy. Osobowość medialna, częsta uczestniczka targów i kongresów medycznych, a także ekspert w debatach, m.in. z dziedziny rozwoju biznesu. Nominowana do wielu prestiżowych nagród, laureatka wyróżnienia „Kobieca Marka Roku”, a także „50 wpływowych kobiet Biznesu” Magazynu Businesswoman & Life.

VIP BIZNESU 2019 – Tadeusz Wrześniak

W imieniu laureata statuetkę odebrał przedstawiciel firmy Hut Szkła w Ładnej k. Tarnowa

Gala VIP 2019

Tadeusz Wrześniak, właściciel Hut Szkła w Ładnej k. Tarnowa – za stworzenie największej w Polsce huty szkła ręcznie formowanego oraz polskiej marki Glassworks rozpoznawalnej na świecie dzięki unikatowemu wzornictwu. Produkty wyróżniają się ciekawym designem i jakością. Zyskały międzynarodowe uznanie dzięki ręcznemu wykonaniu i osobistemu wkładowi Tadeusza Wrześniaka w ich promocję.

VIP BIZNESU 2019 – Józef Dąbek

Józef Dąbek

Józef Dąbek, prezes zarządu Kopalni Wapienia „Morawica” SA – od wielu lat jest związany z górnictwem skalnym. Dzięki umiejętnie wykorzystanej wiedzy i doświadczeniu oraz otwartości na zmiany rynkowe i potrzeby klientów stworzył silną firmę o dużym znaczeniu dla regionu świętokrzyskiego, której oferta obejmuje m.in. kamień przemysłowy, kruszywa drogowe i budowlane, nawozy oraz prestiżowy marmur. Strategia rozwoju ukierunkowana na usługi dla zróżnicowanych gałęzi przemysłu przekłada się na stabilną pozycję firmy, a jakość usług i wyrobów zapewnia zaufanie do marki i procentuje zleceniami oraz nagrodami.

VIP BIZNESU 2019 – Andrzej Kiszakiewicz

Andrzej Kiszakiewicz

Andrzej Kiszakiewicz, prezes Lubusko-Wielkopolskiego Banku Spółdzielczego z siedzibą w Drezdenku – umiejętnie zarządza bankiem z ponad 70-letnią tradycją, pracując na jego silną pozycją na lokalnym rynku. Jego wizja przyjaznego banku z ludzką twarzą sprowadza się do otwartości na klienta i elastyczności oferty, dostosowywanej w toku rozmów i negocjacji do indywidualnych potrzeb. Dążąc do konkurencyjności, prezes LWBS stawia na nowoczesne rozwiązania trafiające w oczekiwania klientów, jednocześnie podkreślając lokalną tożsamość i tradycję.

VIP BIZNESU 2019 – Leszek Woźniak

Leszek Woźniak

Leszek Woźniak, prezes zarządu Radomskich Hal Mięsnych Sp. z o.o. – twórca wyjątkowego miejsca w Radomiu, gdzie mieszkańcy zawsze mogą liczyć na świeże produkty od lokalnych producentów. Hale łączą tradycyjne targowisko z nowoczesnym, przyjaznym rodzinom marketem, jednocześnie wspierając najlepszych wytwórców żywności z regionu radomskiego i terenów nadwiślańskich. Dzięki trosce o konsumenta i dobrej współpracy z dostawcami oferta Radomskich Hal Mięsnych jest synonimem jakości i bezpieczeństwa.

VIP BIZNESU 2019 – Marcin Woźniak

Marcin Woźniak

Marcin Woźniak, właściciel firmy Woźniak Transport, która właśnie obchodzi jubileusz 20-lecie działalności. Laureatowi udało się konsekwentnie rozwinąć specjalizację – profesjonalne usługi transportowe dla dużych producentów betonu towarowego i prefarbykatów betonowych, równolegle rozszerzając ofertę z zakresu logistyki. Oprócz zaplecza technicznego na zaufanie do marki składają się elastyczne podejście do klienta i otwartość na nieoczywiste rozwiązania, dostosowane do indywidualnych potrzeb. Wyrazem skuteczności obranej strategii rozwoju i konsekwencji w jej realizacji są liczne wyróżnienia branżowe i biznesowe.

VIP BIZNESU 2019 – Kazimierz Golec

Kazimierz Golec, prezes zarządu Zakładu Mechaniki Przemysłowej ZAMEP Sp. z o.o. – firmy, która w tym roku świętuje jubileusz 25-lecia. Laureat uczynił z obranej specjalizacji – pomp dedykowanych różnym branżom – markę kojarzoną z wysoką jakością własnych produktów oraz profesjonalnym doradztwem i serwisem. Kompleksowe podejście do potrzeb klienta zapewniło firmie wieloletnią obecność na rynku i szerokie grono zadowolonych klientów, którzy z pełnym zaufaniem powierzają firmie kompleksową realizację zleceń – od projektu po ewentualne naprawy. Prezesowi ZAMEPU udało się nowoczesny park maszynowy z odlewnią, a także stworzyć zespół wykwalifikowanych pracowników, którzy podejmują wyzwania i nie boją się trudnych zadań.

VIP BIZNESU 2019 – Mariusz Grzęda

Mariusz Grzęda

Mariusz Grzęda – właściciel Biura Usługowego Mario, który dowiódł, że specjalizacja to właściwy kierunek prowadzenia działalności gospodarczej, zwłaszcza gdy jest realizowana zgodnie z międzynarodowymi normami ISO i potwierdzona stosownymi certyfikatami jakości. Kilkunastoletnie doświadczenie pozwala szybko i skutecznie wywiązywać się ze zlecanych prac klinkierskich na lądzie, statkach i platformach wiertniczych, począwszy od czyszczenia i zabezpieczeń antykorozyjnych po odbiór i utylizację odpadów ropopochodnych. Założyciel i Prezes Firmy, pan Mariusz Grzęda, nieustannie poszerza zakres działalności firmy, choćby o transport i magazynowanie odpadów niebezpiecznych, dostosowując jej profil do potrzeb rynku. Jednocześnie angażuje się w działalność pozabiznesową, wspierając klub rugby Mario Ladies Lechia Gdańsk.

VIP BIZNESU 2019 – Marek Malinowski

Marek Malinowski

Marek Malinowski, prezes zarządu Iławskiego Przedsiębiorstwa Instalacyjno-Budowlanego Sp. z o.o. – doceniony za najwyższą jakość świadczonych usług budowlanych, której efektem jest liczne grono zadowolonych klientów oraz wysokimi notami w branży deweloperskiej. Pod jego kierunkiem firma pozyskuje kolejne zlecenia, nie unikając trudnych inwestycji i za każdym razem wprowadzając kreatywne i estetyczne rozwiązania, które w pełni spełniają wymagania zleceniodawców.

VIP BIZNESU 2019 – dr Janusz Sobieraj

W imieniu laureata statuetkę odebrał Marcin Chrobak, dyrektor generalny Korporacji Radex SA.

Marcin Chrobak

dr Janusz Sobieraj, prezes Korporacji RADEX SA – od początku zarządza firmą będącą następcą nieformalnego holdingu 18 firm, którego też był liderem. Dziś Radex to 30-letnia marka, doskonale rozpoznawalna w branży budowlanej i plasująca się w czołówce wykonawców. Dzięki bogatemu doświadczeniu i różnorodnemu portfolio firma wyspecjalizowała się w koordynacji dużych i skomplikowanych procesów inwestycyjnych w kraju i za granicą. Wśród realizacji firmy są takie obiekty, jak Międzynarodowy Dworzec Lotniczy Okęcie, Centrum Handlowo-Usługowe Warszawa-Wileńska, Centrum Handlowe Arkadia, a nawet stacja prób silników do samolotów odrzutowych Boeing i F-16.

VIP BIZNESU 2019 – Witold Romanowski

Witold Romanowski – prezes Spółdzielni Budowlano-Mieszkaniowej DEMBUD, pełniący tę funkcję od 30 lat. W tym czasie z oddaniem poświęca się zarządzaniu spółdzielnią i planowaniem jej rozwoju, traktując codzienne obowiązki jako pasję. Efektem starań prezesa Romanowskiego jest nie tylko stabilna kondycja finansowa DEMBUDU, lecz także imponujący wkład w tworzenie krajobrazu Warszawy, a zwłaszcza śródmiejskiej zabudowy, poprzez kolejne budowane inwestycje, stanowiące wizytówkę stolicy.

VIP BIZNESU 2019 – Kazimierz Okińczyc

Kazimierz Okińczyc

Kazimierz Okińczyc, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Przylesie” – funkcję tę pełni od 29 lat. Efektywna praca i determinacja w realizacji planów rozwoju SM „Przylesie” uczyniły z niej jedną z największych i najlepiej funkcjonujących spółdzielni mieszkaniowych w Polsce. Wysoki standard zarządzania i utrzymania zasobów mieszkaniowych, stosowanie najnowszych technologii i technik zapewniają mieszkańcom komfort i bezpieczeństwo, zaś. tworzone przez lata rezerwy finansowe pozwalają na stabilizację ekonomiczną i systematyczną budowę nowych mieszkań.

VIP BIZNESU 2019 – Jerzy Kruk

Jerzy Kruk

Jerzy Kruk, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Metalowiec” – za skuteczne zarządzanie zasobami spółdzielni oraz umiejętne budowanie przyjaznej przestrzeni życia dla mieszkańców powstających osiedli. Na przestrzeni 60 lat istnienia spółdzielni laureat z powodzeniem dbał o jej stabilną kondycję finansową i poczucie bezpieczeństwa jej członków, jednocześnie systematycznie powiększając jej zasoby wbrew niekorzystnym zapisom prawa spółdzielczego. Efektem jest silna pozycja SM „Metalowiec”, uznanie dla działań zarządu oraz zadowolenie lokatorów, którzy wybrali spółdzielcze budynki na miejsce do życia.

VIP BIZNESU 2019 – Eugeniusz Gorczowski

Eugeniusz Gorczowski, prezes PB JAEKEL BUD-TECH Sp. z o.o. Sp. k. – menedżer z dużym doświadczeniem na rynku usług budowlano-instalacyjnych, remontowych i wyburzeniowych, związany również z hotelarstwem. Wieloletnia praktyka i znajomość branży pozwala jak najlepiej wywiązywać się z zawartych umów oraz systematycznie zwiększać swoją konkurencyjność i umacniać pozycję na rynku. Efektem właściwie ukierunkowanej strategii rozwoju i zaufania do marki jest szeroki wachlarz imponujących realizacji o charakterze mieszkalnym i usługowym, w tym reprezentacyjna modernizacja Hotelu Gorczowski**** w Chorzowie.

FIRMA VIP-a 2019 – Envio Group Poland Sp. z o.o. Sp. k.

W zastępstwie prezesa firmy Karola Cygana statuetkę odebrał Karol Mozol, dyrektor ds. transportu.

Karol Mozol

Envio Group Poland Sp. z o.o. Sp. k. – dynamicznie rozwijająca się firma transportowa o zasięgu krajowym i międzynarodowym, której wyróżnikiem jest terminowość oraz jakość obsługi. Coraz silniejszy zespół przedsiębiorstwa gwarantuje rzetelność usług, która w parze ze stabilnością finansową procentuje certyfikatami, m.in. Certyfikatem Kompetencji Zawodowych i Certyfikatem Rzetelności Płatniczej. Dzięki nowoczesnej specjalistycznej flocie i szerokiej ofercie przewozu towarów Envio Group plasuje się w czołówce innowacyjnych firm Kujaw i Pomorza.

FIRMA VIP-a 2019 – Grupa WROSYSTEM

Nagrodę odebrali Marta i Piotr Wróblewscy, właściciele firmy.

Piotr Wróblewscy

Grupa WROSYSTEM – to polska firma, która od 12 lat buduje i umacnia swoją pozycję w branży elektrotechniczej. Na swoim koncie posiada prawie 80 zrealizowanych projektów w obszarze budownictwa mieszkalnego, użyteczności publicznej, budownictwa przemysłowego oraz w branży stoczniowej. Dzięki wykwalifikowanej kadrze, która liczy 300 pracowników, wieloletniemu doświadczeniu i bogatej wiedzy technicznej Wrosystem realizuje projekty w Polsce, jak również na terenie Europy. Grupa z główną siedzibą w Pruszczu Gdańskim i oddziałami zlokalizowanymi w Gdańsku, Łodzi, Rzeszowie i w Monachium oferuje kompleksowe rozwiązania, nie unikając trudnych i nietypowych zadań.

FIRMA VIP-a 2019 – Zabrzańska Spółdzielnia Mieszkaniowa

Zabrzańska Spółdzielnia Mieszkaniowa – jedna z największych spółdzielni mieszkaniowych w Polsce, która nie tylko zarządza licznymi nieruchomościami, lecz także prowadzi własny zakład budowlano-remontowy świadczący usługi na rzecz mieszkańców. Dzięki efektywnemu zarządzaniu i właściwej gospodarce ekonomiczno-finansowej jej zasoby stale się powiększają, a poziom świadczonych usług oraz zadowolenie członków spółdzielni rosną. Atutem spółdzielni jest także bogaty program kulturalno-oświatowy realizowany w klubach osiedlowych.

FIRMA VIP-a 2019 – Expres-Konkurent Sp. z o.o.

Statuetkę odebrał prezes zarządu Bogdan Hadała.

Bogdan Hadała

Expres-Konkurent Sp. z o.o. – firma od 20 lat działająca na rynku jako wykonawca i generalny wykonawca budownictwa kubaturowego, zawsze w zgodzie z obowiązującymi standardami i zasadami bezpieczeństwa. Własne zaplecze logistyczne oraz profesjonalny zespół pozwalają firmie terminowo realizować inwestycje, których wspólnym mianownikiem jest jakość. Potwierdzeniem rzetelności o kompetencji spółki Expres-Konkurent są nie tylko wybudowane obiekty, lecz także liczne certyfikaty, wyróżnienia i prestiżowe tytuły, w tym nagroda specjalna Orzeł Budownictwa 30-lecia Wolności RP.

FIRMA VIP-a 2019 – SPS Construction Sp. z o.o.

W imieniu prezesa zarządu Grzegorza Głaska statuetkę odebrał dyrektor Wojciech Flatow.

Wojciech Flatow

SPS Construction Sp. z o.o. – firma wyspecjalizowana w pracach budowlanych jako generalny wykonawca. Wykwalifikowana kadra techniczna posiadająca wieloletnią praktykę w budownictwie zapewnia najwyższą jakość wykonywanych robót, zaś efektywne zarządzanie organizacją przekłada się na systematyczny rozwój przedsiębiorstwa, wzrost liczby zleceń i uznanie w branży. Firma ma w dorobku wiele nieruchomości mieszkaniowych, biurowych i handlowych reprezentujących atrakcyjny design i wysoki standard oraz liczne wyróżnienia potwierdzające poziom realizacji. Wyniki biznesowe pozwalają firmie wspierać różnorodne inicjatywy sportowe i kulturalne.

VIP DEFENCE 2019 – Autobox Innovations Sp. z o.o. Sp. k.

Statuetkę odebrał prezes zarządu Mirosław Kalinowski.

Mirosław Kalinowski

Autobox Innovations Sp. z o.o. Sp. k. – firma, która formalnie istnieje od 16 lat, jednak stoi za nią wieloletnia tradycja, przejęta po firmie Unistar. Początkowo podstawę jej działalności stanowiła produkcja nadwozi do samochodów cywilnych, żurawi, kontenerów, wywrotek i skrzyń. Potem ofertę rozszerzono o usługi remontowo-produkcyjne samochodów wojskowych. To właśnie na tym polu od kilku lat firma odnosi znaczące sukcesy, na czele z modernizacją Stara 266. Dzięki współpracy z armią przyszłość spółki maluje się w kolorowych barwach.

VIP DEFENCE 2019 – Castelior Górecki i Piotrowski Sp. j.

Nagrodę odebrali współwłaściciele firmy – Andrzej Górecki i Piotr Piotrowski.

 

Castelior Górecki i Piotrowski Sp. j. – jedyny w Polsce multidystrybutor opakowań i skrzyń transportowo-ochronnych, posiadających wiele uznanych certyfikatów. Firma oferuje innowacyjne produkty największych graczy na rynku, dla których nadrzędna wartością jest jakość, idąca w parze z terminowością i wysoką kulturą obsługi klienta. Castelior konsekwentnie realizuje strategię zgodną z hasłem: „Bezpieczeństwo ponad wszystko”, oferując rozwiązania dostosowane do konkretnych potrzeb klienta, w tym unikalne produkty na bazie materiałów kompozytowych wzmacniane włóknem szklanym, węglowym lub bazaltowym.

VIP w Ochronie Zdrowia 2019 – Maria Aleksandra Kąkol 

Maria Aleksandra Kąkol – lekarz medycyny, a zarazem doświadczona menedżer w ochronie zdrowia, od 1998 r. pełniąca funkcję dyrektora Samodzielnego Zespołu Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa-Wawer. Dzięki jej kompetencjom, właściwemu zarządzaniu i przywiązaniu do jakości w każdym obszarze działalności zespół placówek medycznych na terenie Wawra rozrasta się i oferuje pacjentom coraz lepsze warunki opieki medycznej. Osiągnięcia dyrektor Marii Kąkol na rzecz ochrony zostały wielokrotnie docenione przyznanymi jej wyróżnieniami i zaszczytnymi tytułami, jak choćby „Zasłużony dla Stołecznego Miasta Warszawy”.

VIP w Ochronie Zdrowia 2019 – Maciej Panek

Maciej Panek

Maciej Panek, właściciel kliniki medycyny estetycznej Panek Clinic – nagrodzony za stworzenie miejsca zrodzonego z pasji i umiłowania piękna, w którym w nowoczesnych, bezpiecznych i przyjaznych warunkach można poddać się profesjonalnym zabiegom i podziwiać efekty metamorfozy. Efekty pracy Macieja Panka i jego zespołu można podziwiać w wielu programach telewizyjnych, takich jak „Po drugiej stronie lustra”, „Sablewskiej sposób na modę”, „Ślub marzeń”, których bohaterowie odmieniają swój wizerunek i walczą z niedoskonałościami urody.

VIP w Ochronie Zdrowia 2019 – Joanna i Sławomir Wolniakowie

Joanna i Sławomir Wolniakowie

Joanna i Sławomir Wolniakowie – lekarze psychiatrzy, specjaliści uznani nie tylko w kraju. 17 lat temu stworzyli klinikę Wolmed w Dubiu koło Bełchatowa. Dzięki ich pracy oraz wiedzy wykwalifikowanego zespołu medycznego i terapeutów wskazali tysiącom pacjentów drogę powrotu do harmonijnego życia. Misję kliniki oddaje zdanie: „Pomagamy odzyskać tożsamość”.

VIP w Ochronie Zdrowia 2019 – Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Jedlcu

Nagrodę odebrała Ewa Wojtyła, dyrektor Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Jedlcu, w towarzystwie Aleksandry Hadzik, prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego

 

Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Jedlcu – nagrodzone za wyniki w realizacji zadań Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w zakresie rehabilitacji leczniczej w formie stacjonarnych, całodobowych i ambulatoryjnych świadczeń zdrowotnych oraz prowadzenie działań z zakresu profilaktyki i promocji zdrowia. Atutem ośrodka jest doskonale wyposażona baza hotelowa, w której turnusy rehabilitacyjne łączą przyjemne z pożytecznym. Wysoki poziom organizacji pracy i działań mających na celu szybki powrót do formy i aktywności potwierdzają wdrożone systemy jakości oraz zadowoleni pacjenci.

OSIEDLE VIP-a 2019 – „Willa Mirabelka 3”

 Nagrodę odebrał Marcin Chmielewski, współwłaściciel firmy PATIO – Chmielewski, Dudzik Sp. j.

Marcin Chmielewski

„Willa Mirabelka 3” w podwarszawskiej Lesznowoli to już 9. projekt firmy deweloperskiej PATIO. Lokalizacja osiedla 54 domów jednorodzinnych na skraju lasów magdaleńskich oraz bardzo dobra komunikacja z centrum Warszawy to bezsprzeczne atuty inwestycji. Osiedle, zaprojektowane przez renomowaną warszawską pracownię architektoniczną ATI pod kierunkiem dr. arch. Piotra Trębacza, charakteryzuje się nowoczesna architekturą i dużą funkcjonalnością. Projektując domy, deweloper dołożył wszelkich starań, aby Willę Mirabelka 3 wyróżniała przyjazna architektura i atrakcyjna cena. Najwyższej jakości materiały i innowacyjne rozwiązania techniczne sprawiają, że oferowane segmenty są niezwykle komfortowe i tanie w eksploatacji.

OSIEDLE VIP-a 2019 – Lubostroń Park

Statuetkę odebrał Bogdan Hadała, prezes zarządu EXCON SA.

Bogdan Hadała

Lubostroń Park – inwestycja mieszkaniowa w Krakowie zrealizowana przez EXCON SA – markę deweloperską spółki Expres-Konkurent. Ideę osiedla najkrócej oddają słowa: „Wysoki komfort życia w nowoczesnej architekturze”. Dwa kameralne budynki mieszczą 112 funkcjonalnych apartamentów o zróżnicowanych metrażach, z miejscami postojowymi w garażu podziemnym oraz wokół inwestycji. Oprócz wysokiej jakości mieszkań atutem inwestycji jest korzystna lokalizacja w bezpośrednim sąsiedztwie przedszkola samorządowego, minicentrum handlowego oraz niskiej zabudowy jednorodzinnej.

OSIEDLE VIP-a 2019 – Osiedle Rodzinne Maślice

Nagrodę odebrał Krzysztof Pianowski, prezes zarządu Arkop-Deweloper Sp. z o.o.

 Krzysztof Pianowski

Osiedle Rodzinne Maślice, zrealizowane przez Arkop-Deweloper Sp. z o.o., zostało zaprojektowane z myślą stworzenia idealnego, komfortowego miejsca do życia zarówno dla singla, jak i rodziny. Projekty mieszkań starannie dopracowano, aby zapewnić ich najwyższą funkcjonalność, maksymalny komfort użytkowania i wykorzystania powierzchni. Atutem osiedla jest podwyższony standard wykonania, dobre doświetlenie lokali, eleganckie wykończenie klatek schodowych i piękne otoczenie. Rodzinne Maślice to miejsce, gdzie po trudach dnia codziennego z przyjemnością wraca się do domowego ogniska.

REKOMENDACJA VIP-a 2019 – Marchewka

Marchewka – marka z ponad 30-letnim doświadczeniem, pod którą kryje się producent ekskluzywnych drewnianych schodów, podłóg i wnętrz. Jej oferta obejmuje schody, deski podłogowe i wnętrza, m.in. drzwi, stoły, obudowy, sufity kasetonowe, wykonane z drewna krajowego lub egzotycznego, w aranżacji tradycyjnej lub nowoczesnej. Wyroby marki Marchewka zdobią zarówno domy prywatne, jak i wnętrza budynków publicznych. Firma opiera swoją działalność na rodzimym rynku, ale spora część jej wyrobów przeznaczana jest na eksport.

Inwestycja Roku 2019 – Modernizacja gospodarki cieplnej w Cukrowni Malbork zrealizowana przez Przedsiębiorstwo Wielobranżowe TECHBUD Cydzik, Żuchowski Sp. j.

 Statuetkę odebrał Marian Cydzik, współwłaściciel Przedsiębiorstwa Wielobranżowego Techbud Cydzik, Żuchowski Sp. j.

 

Modernizacja gospodarki cieplnej w Cukrowni Malbork zrealizowana przez Przedsiębiorstwo Wielobranżowe TECHBUD Cydzik, Żuchowski Sp. j. – zadanie polegało na wykonaniu i montażu konstrukcji wsporczej pod 2 aparaty oraz na wykonaniu i montażu 2 aparatów wyparnych opadowych – każdy o wadze ok. 45 ton. W ramach inwestycji wykonano także podłączenie skomplikowanej instalacji technologicznej. Wszystkie urządzenia oraz rurociągi zostały zaizolowane, aby mogły pracować w nawet najcięższych warunkach. W inwestycję zaangażowana została wysokospecjalistyczna kadra: spawacze, monterzy oraz inżynierowie. Prace zrealizowane w ramach tego zadania zostały wykonane z najwyższą starannością, co potwierdzają certyfikaty jakości wydane przed Urząd Dozoru Technicznego.

HOTEL VIP-a 2019 – Słoneczny Zdrój Hotel Medical SPA&Wellness****

 Nagrodę odebrał dyrektor Grzegorz Rąpel.

Grzegorz Rąpel

Słoneczny Zdrój Hotel Medical SPA&Wellness**** – designerski, nowoczesny, elegancki, a zarazem przytulny hotel w Busku Zdroju. Tu goście mają okazję zrelaksować się w nastrojowym spa, a wykwalifikowani fizjoterapeuci zadbają o ich zdrowie. Ceniona w całym kraju restauracji Ponidzie pozwoli przeżyć fascynującą podróż kulinarną. Wykorzystując walory naturalnych źródeł wód siarczkowych, hotel – uznawany za jeden z najlepszych ośrodków rehabilitacyjnych w kraju – oferuje szeroki wachlarz usług medycznych. Zaplecze spa tworzą 44 gabinety wyposażone w najwyższej klasy sprzęt rehabilitacyjny oraz strefa wellness, obejmująca basen, jacuzzi i sauny.

HOTEL VIP-a 2019 – Hotel SKAL****

Nagrodę odebrał Stanisław Dubrow, właściciel firmy KLEWER GROUP.

Stanisław Dubrow

Hotel SKAL**** – kameralny czterogwiazdkowy obiekt, którego jednym z głównych atutów jest lokalizacja w Ustroniu Morskim, zaledwie 150 m od morza i plaży. Ten typowo wypoczynkowy hotel stanowi doskonały wybór dla wymagających gości, którzy oczekują przede wszystkim relaksu niezależne od pory roku. Oprócz sąsiedztwa parku i ścieżek rowerowych atutem hotelu jest bogate zaplecze spa ze strefą saun, Słoneczną łąką i salą fitness oraz całą gamą zabiegów pielęgnacyjnych i relaksacyjnych. Zróżnicowane pakiety tematyczne pozwalają wybrać optymalny wariant pobytu w jednym z 10 komfortowo wyposażonych pokoi lub 10 dwupoziomowych apartamentów.

HOTEL VIP-a 2019 – Hotel Atut**** Wielkopolskie Centrum Konferencyjne

 Nagrodę odebrał Stanisław Dubrow, właściciel firmy KLEWER GROUP.

Stanisław Dubrow

Hotel Atut**** Wielkopolskie Centrum Konferencyjne – największe centrum konferencyjne w Wielkopolsce. Choć znajduje się zaledwie 600 m od Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej, kieruje ofertę nie tylko do pielgrzymów. Gościom oferuje 125 komfortowych pokoi, bogate zaplecze konferencyjne o ponad 4-hektarowy teren zewnętrzny, idealny do organizacji imprez okolicznościowych, pikników i eventów. Imprezom plenerowym sprzyja też dostęp do pobliskiego pomostu na Jeziorze Licheńskim i wielu atrakcji wodnych. Dopełnieniem oferty jest Restauracja Yesiotr, serwująca dania kuchni regionalnej i międzynarodowej, w której królują sezonowe produkty.

MARKA VIP-a 2019 – „MUSZYNIANKA”

„MUSZYNIANKA” – „MUSZYNIANCE” Sp. z o.o. udało się zbudować renomę marki „MUSZYNIANKA” i wyjść z ofertą naprzeciw zróżnicowanym oczekiwaniom konsumentów, czego przykładem jest poszerzanie asortymentu o produkty Premium – wodę Muszynianka Zdrój w gustownej szklanej butelce, dostępnej w wersji niskonasyconej i średnionasyconej CO2.

MARKA VIP-a 2019 – Akademia Tańca RELIESE

Nagrodę odebrał Piotr Patłaszyński, właściciel Akademii Tańca RELIESE.

Piotr Patłaszyński

Akademia Tańca RELIESE –  oferuje profesjonalną edukację taneczną dla dzieci, młodzieży i dorosłych od 3 do 100 lat. Zespół pełnych pasji profesjonalistów zaraża uczniów miłością do tańca i pokazuje, jak czerpać z niego radość, jednocześnie obserwując postępy w coraz bardziej zaawansowanych choreografiach. Instruktorzy Akademii cenią indywidualność i pomagają wychowankom rozwinąć ich potencjał. O ich skuteczności świadczy udział reprezentantów szkoły w licznych turniejach międzynarodowych, w których zdobywają wysokie noty i zajmują miejsca na podium.

 MARKA VIP-a 2019 – DK by Dorota Kuźnicka

 

DK by Dorota Kuźnicka – marka stworzona przez Dorotę Kuźnicką z myślą o niezależnych, wymagających kobietach. Logo DK sygnuje buty i torebki łączące styl i wysoką jakość. Autorskie kolekcje reprezentują zarówno elegancką klasykę, jak i odważną awangardę. Wszystkie wyroby szyte są ze starannie wyselekcjonowanych skór i komponentów, z największą troską o detale. Wieloletnie doświadczenie w branży obuwniczej pozwala projektować buty, których znakiem rozpoznawczym jest nie tylko przykuwający wzrok wygląd, lecz także komfort noszenia.

MARKA VIP-a 2019 – Forum Ekonomiczne w Krynicy

Nagrodę odebrał Jerzy Bochyński , prezes Fundacji Instytut Studiów Wschodnich 

Forum Ekonomiczne w Krynicy – cykliczne wydarzenie o charakterze międzynarodowym, organizowane przez Fundację Instytut Studiów Wschodnich, będące największą w tej części Europy przestrzenią sprzyjającą dyskusjom o bezpieczeństwie, perspektywach rozwoju gospodarczego, współczesnych wyzwaniach i zagrożeniach. Debaty z udziałem najważniejszych przedstawicieli świata polityki, biznesu i mediów oraz ludzi nauki w Europie Środkowo-Wschodniej służą wymianie doświadczeń oraz pomysłów na przezwyciężanie kryzysów i problemów rynkowych, a także analizom konkretnych rozwiązań i innowacyjnych idei. Ranga Forum Ekonomicznego oraz wysoki poziom dyskusji sprawiają, że wydarzenie odnotowuje stałą tendencję wzrostową.

Promotor Kultury 2019 – Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu

Nagrodę odebrała Bogusława Trojanowska, zastępca dyrektora.

 

Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu – za stworzenie idealnych warunków do poznawania historii regionu oraz obrzędowości wsi mazowieckiej przełomu XIX i XX w. oraz zaangażowanie w edukację społeczną wszystkich grup wiekowych poprzez szereg inicjatyw kulturalnych, organizację szkoleń, konferencji, lekcji muzealnych i warsztatów, a także działalność badawczą mającą na celu rozwój nauki i popularyzację dziedzictwa narodowego. O tym, jak dobrze oferta muzeum odpowiada współczesnym potrzebom, najlepiej świadczy fakt, że placówkę odwiedza rocznie około 60 tys. gości.

Statuetka specjalna w kategorii działalność społeczna –  Fundacja Ewy Błaszczyk „AKOGO?”

W imieniu prezes Ewy Błaszczyk statuetkę odebrała Marianna Janczarska.

Marianna Janczarska

Fundacja Ewy Błaszczyk „AKOGO?” – fundacja założona w 2002 r. przez Ewę Błaszczyk-Janczarską oraz ks. Wojtka Drozdowicza zajmuje się systemowym rozwiązywaniem problemów osób przebywających w śpiączce. Dzięki działaniom fundacji pacjenci doczekali się efektów w postaci wypracowanego wspólnie z Ministerstwem Zdrowia Programu leczenia dzieci w śpiączce w fazie B, wdrożonego do systemu publicznej opieki zdrowotnej, oraz wybudowanej Kliniki „Budzik” – pierwszego w Polsce ośrodka rehabilitacyjny dla dzieci w śpiączce. Dzięki współpracy Fundacji z prof. Wojciechem Maksymowiczem uruchomiono program leczenia dorosłych ze śpiączką, co umożliwiło otwarcie w 2017 r. pierwszego oddziału „wybudzeniowego” dla dorosłych przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Olsztynie. Zespól Fundacji nieustanie zabiega o stworzenie Kliniki „Budzik” dla dorosłych przy Szpitalu Bródnowskim w Warszawie, jak również dąży do uruchomienia kolejnych programów eksperymentalnych dla pacjentów w śpiączce.

 Konsul Czarnogóry – Marcin Ruta

Marcin Ruta

Marcin Ruta – przedsiębiorca, filantrop, konsul honorowy Czarnogóry. Skutecznie rozwijana działalność gospodarcza pozwala mu angażować się w różnorodne inicjatywy społeczne i przedsięwzięcia charytatywne, w tym dla rodzin i najmłodszych. Od 2014 r. pełni honorową funkcję konsula Czarnogóry w Polsce, włączając się w promocję tego kraju i popularyzację wiedzy na jego temat oraz wzmacniając wzajemne więzi między społeczeństwami i gospodarkami obu państw. Jego aktywność została wielokrotnie doceniona nagrodami i zaszczytnymi tytułami, m.in. „Filantropa Krakowa”, „Mecenasa Kultury Krakowa”, „Honorowego Ambasadora Radomia”, „Człowieka Roku Regionu Radomskiego 2018”.

VIP 30-lecia Polski Samorządowej – Jerzy Stępień

prof. Jerzy Stępień

Jerzy Stępień – sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku, w latach 2006–2008 prezes TK, wykładowca, prorektor oraz dyrektor Instytutu Przestrzeni Obywatelskiej i Polityki Społecznej Uczelni Łazarskiego, ale przede wszystkim współtwórca reformy samorządowej, która dała podwaliny obecnemu systemowi administracji publicznej i podziałowi terytorialnemu. Uczestniczył w powstawaniu “Solidarności” w regionie świętokrzyskim, pełnił funkcję sekretarza I Zjazdu NSZZ “Solidarność” w gdańskiej Oliwie. Był przewodniczącym rządowych zespołów ds. reorganizacji administracji publicznej, a w latach 1997-1999 podsekretarzem stanu w MSWiA. Jego wiedza z dziedziny prawa oraz zaangażowanie w reorganizację systemu administracji i kształtowanie samorządu terytorialnego są nie do przecenienia.

Wójt Roku 2019 – Krzysztof Harmaciński

 

Krzysztof Harmaciński – pełniący tę funkcję już 6. kadencję. Na pozytywną ocenę i zaufanie mieszkańców składa się doświadczenie w pracy samorządowca, skuteczność zarządzania i pozyskiwania środków zewnętrznych, które pozwalają na realizację potrzebnych inwestycji, oraz znajomość terenów, które reprezentuje. Dodajmy, że Krzysztof Harmaciński urodził się i wykształcił w jednej z miejscowości gminy Iława i tu od początku pracuje jako samorządowiec, działając na rzecz mieszkańców. Jednocześnie w swoich planach i inicjatywach nie zapomina o turystach i inwestorach zewnętrznych, z myślą o których tworzy optymalne warunki wypoczynku oraz prowadzenia biznesu.

PARTNERZY GALI VIP 2019

 

Udostępnij ten post:



  • gośćqwer pisze:

    czy oni sami sobie płacą żeby ta nagrodę dostać? jakie są kryteria przyznawania przedsiębiorców, bo wystarxzy przeczytać komentarze pracowników każdej firmy by zobaczyć jak zasługują na to wyroznienie. wobec tego żaden to prestiż a wręcz żenada dla organizatorow

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *