Menu

Gala Charytatywna „Ty Fundujesz Dobro” – w trosce o psi los

22 listopada w Teatrze Kamienica w Warszawie odbyła się Gala Charytatywna „Ty Fundujesz Dobro”. Podczas czwartej edycji tego wydarzenia miał miejsce finał najważniejszego konkursu branży kynologicznej – Top For Dog.

 

Wzruszająca Gala Charytatywna „Ty Fundujesz Dobro” pod hasłem „Adoptuj seniora” pozwoliła na udzielenie wsparcia trzem organizacjom zajmującym się psimi seniorami, którzy mają nikłe szanse na adopcję. Dzięki takiej akcji niektóre psy znalazły dom, a przekazane środki finansowe mogą poprawić byt pozostałym czworonogom.

Fundacja Węgielek, która a od 5 lat zajmuje się niesieniem pomocy zwierzętom – ofiarom ludzkiej bezmyślności i okrucieństwa, zapewniając im stałą opiekę lekarzy weterynarii. – Schronisko na Paluchu od lat chroni bezdomne zwierzęta, dając im drugą szansę. Schronisko to nie dom docelowy dla bezdomnych zwierząt. To jedynie przystanek na ich trudnej drodze, pomiędzy jednym a drugim domem – podsumował Henryk Strzelczyk, dyrektor schroniska. Staruszkowo to z kolei takie miejsce, gdzie kocha się za nic. Kilku staruszków miało szczęście trafić na Krysię Seemayer, która oddała swoje wielkie serce psim emerytom, otwierając Staruszkowo, które stało się prawdziwym, kochającym i ciepłym domem dla zwierzaków bez szans na adopcję.

 

Dodatkowo nadal jest prowadzona akcja na FB „Adoptuj seniora – Pokochaj staruszka”. – Zależy nam na adopcji seniorów, które zasługują na to, by swoje ostatnie lata życia spędziły otoczone miłością i ciepłem – powiedziała Nina Gowin, pomysłodawczyni akcji, do której włączyło się wiele znanych osób, m.in.: Agnieszka Włodarczyk, jurorka konkursu Top For Dog i Osobowość Roku 2014, Michał Olszański – Osobowość Roku 2016, Karolina Pilarczyk, Eliza Gwiazda, Agnieszka Mrozińska, Kasia Nova, Joanna Majstrak, Stan Borys, Adrian Mielnik, Jarosław Milner.

Na galę przyjechali ratownicy z Jednostki Ratownictwa Specjalistycznego OSP we Wrocławiu wraz ze swoimi czworonogami: Jadwigą i Grafenem, aby podziękować za okazane podczas ubiegłorocznej gali wsparcie i zaprezentować zakupione auto, które jest teraz na etapie doposażania w specjalistyczny sprzęt. Za pośrednictwem strony https://pomagam.pl/autodlapsow można też jeszcze przekazać dowolną kwotę na doposażenie auta. Zapraszamy także na stronę jednostki OSP JRS: www.psyratownicze.pl, gdzie można zobaczyć, jak wygląda praca dwu- i czteronożnych ratowników.

Druga część gali była poświęcona finałowi konkursu Top For Dog 2017 i jego laureatom. Top For Dog ma na celu nagrodzenie produktów i usług dla psów, które wyróżniają się na rynku dzięki walorom jakościowym i użytkowym, jak również kształtują trendy na tym rynku poprzez swoją innowacyjność, pomagając w dokonywaniu najlepszych wyborów konsumenckich dla pupili. – Obserwujemy, że z roku na rok wzrasta zainteresowanie konkursem. W tym roku w 16 kategoriach ocenie zostało poddanych 85 produktów dla psów, a dodatkowo sklepy stacjonarne i internetowe, kliniki weterynaryjne oraz sportowiec roku i inicjatywa społeczna. Zgłoszenia do 4. edycji konkursu Top for Dog, zasługują na miano najlepszych z najlepszych na rynku – powiedziała Nina Gowin inicjatorka i organizatorka konkursu oraz gali, wydawca dwumiesięcznika „Dog & Sport”.

Laureatów wybrała kapituła w składzie: Nina Gowin, Agnieszka Włodarczyk – aktorka od lat działająca na rzecz zwierząt i świadomej adopcji, Alicja Kulbicka – wydawca magazynu „Rynek Zoologiczny”, Edyta Winiarska – dyrektor największych targów Pet Fair, Urszula Charytonik – sędzia kynologiczny, Karolina Hołda – dietetyk zwierzęcy, Piotr Awencki – szkoleniowiec psów, Dariusz Radomski – propagator sportów kynologicznych. Specjalna nagroda Osobowość Roku 2017 w formie statuetki za działania na rzecz zwierząt powędrowała do Joanny Krupy, która od wielu lat aktywnie walczy o prawa zwierząt i pomaga w adopcji zwierząt. Galę, którą dziennikarz Radia Kolor Tomek Dunowski, uświetnił energetyczny występ grupy MultiVisual – finalistów programu „Mam Talent”.

Fot. archiwum organizatora

Artykuły powiązane

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2018