Menu
doradztwo personalne

Doradztwo personalne to ogromna pomoc dla firmy

Pozyskiwanie nowych pracowników jest procesem, który mimo że wydaje się banalny – to wcale taki nie jest! W dzisiejszych czasach sztuką jest znalezienie kogoś, kto nie tylko zostanie zatrudniony w danej firmie, ale również będzie wzrastał i rozwijał się razem z nią.

Na całe szczęście nie jesteśmy pozostawieni sami sobie i dziś możemy śmiało korzystać z pomocy doradców personalnych, którzy pomogą nam w tym, co jest często najtrudniejsze, czyli integracji z wizją i wartościami przedsiębiorstwa.

Doradztwo to zmiana, której potrzebujesz

Dzięki doradztwu personalnemu i rozwoju tej dziedziny jako części HR definicja pracowników uległa kompletnej zmianie. Dziś mało kto traktuje pracowników jako „zasoby ludzkie”, a wręcz przeciwnie, mówi się o „zespole”, „drużynie” czy „załodze”. Zadaniem doradcy jest to, aby w procesie rekrutacji tak dobrać nowego członka zespołu, aby możliwie jak najszybciej stał się on jego integralną częścią. Dzięki czemu szybciej zintegruje się on z resztą firmy.

Kim jest taki doradca?

Można się zastanawiać, dlaczego taki doradca jest zwykle osobą z zewnętrznej firmy, niepowiązanej z podmiotem klienta. Pierwszy powód może być dość prozaiczny – ta osoba jest prawdziwym specjalistą od rekrutacji pod względem teorii, jak i praktyki. Dzięki takiemu przygotowaniu minimalizujemy możliwość tego, że pracownik, który zostanie wybrany, będzie hamulcem dla zespołu. Drugim powodem jest to, że taki doradca pozostaje osobą bezstronną, co eliminuje faworyzowanie i lepsze traktowanie poszczególnych członków firmy.

Praca bez końca

Doradca personalny jest osobą, która stale pozostaje w kontakcie ze współpracującą firmą, a jego praca zdaje się nie mieć końca. To w jego gestii leży dbałość o harmonijny i równomierny rozwój wszystkich członków zespołu. Może to robić poprzez organizację najróżniejszych wydarzeń o charakterze integracyjnym, które spajają całą załogę, może również organizować wszelakie seminaria, wykłady i inne tego typu eventy edukacyjne, które zwiększą ich wiedzę i umiejętności

Podsumowanie

Niech nie dziwi was to, że doradcy personalni pracują nawet dla największych graczy na rynku. Wykształcenie przez daną firmę własnego doradcy o tak olbrzymiej wiedzy byłoby bardzo trudnym zadaniem i stąd też właśnie, zamiast decydować się na taki poważny krok, stawia się na osobę z zewnątrz. Jeżeli potrzebujemy zmian w naszej organizacji lub dostrzegamy potrzebę, aby pojawił się ktoś, kto pomoże naszemu zespołowi w osiągnięciu celu – być może właśnie znaleźliśmy, kogo nam trzeba.

Po doradztwo personalne możesz zgłosić się do firmy Lobo HR.

 

Artykuły powiązane

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2018