Biuro wirtualne

Biuro wirtualne czy stacjonarne?

Opublikowano: 6 lipca 2018

Wiele branż nie wymaga posiadania stacjonarnej siedziby firmy, zwłaszcza że coraz popularniejsza staje się współpraca online. Wymiana korespondencji odbywa się wówczas przez e-mail, a szczegółowe konsultacje przeprowadzane są za pośrednictwem video rozmów. Takie rozwiązanie niesie ze sobą wiele zalet, jednak ma także pewne wady. Czy wirtualne biuro to znak naszych czasów i czy jest to dobry wybór?

Współpraca online

Spotkać można ją w licznych branżach: księgowości, marketingu internetowym czy nawet handlu. Z pewnością przyśpiesza kontakt pomiędzy klientem a dostawcą usług. Nie każdemu jednak odpowiada właśnie taka forma współpracy. Wiele osób przyzwyczajonych jest do tradycyjnych spotkań i rozmów w cztery oczy. Wiadomości elektroniczne niekoniecznie do nich przemawiają. Decydując się na skorzystanie z usług danej firmy, często chcą osobiście poznać ich przedstawicieli, aby zobaczyć, co sobą reprezentują, jak zachowują się w kontaktach z klientem itd. Takie wrażenie może okazać się kluczowe.

Zalety wirtualnego biura

Podstawowa zaleta takiego rozwiązania to oszczędność. Wynajem powierzchni biurowej to stały koszt, który trzeba uwzględniać w comiesięcznych opłatach. Do tego dochodzą przecież rachunki. Pracując zdalnie nie mamy takiego problemu, co sprawia, że koszty są znacznie mniejsze. To bardzo dobre rozwiązanie zwłaszcza dla freelancerów. W ten sposób możemy także powiększać nasz zespół o osoby zamieszkujące w różnych częściach kraju, ponieważ nie muszą fizycznie przychodzić codziennie do pracy. Dużą korzyścią jest również szybkość kontaktu. Kontrahenci nie muszą czekać na termin spotkania, wystarczy, że wyślą wiadomość elektroniczną.

Wady biura wirtualnego

Niestety, nie każdy chce współpracować z firmą, która nie posiada stacjonarnej siedziby. Działa wówczas tzw. zasada ograniczonego zaufania. Gdy nie możemy na własne oczy przekonać się o działalności danego przedsiębiorstwa, to nie do końca jesteśmy przekonani co do jego profesjonalizmu. Wydaje się więc, że firmy z siedzibą stacjonarną cieszą się dużo większym zainteresowaniem wśród klientów. Ponadto osoby posiadające biuro wirtualne zazwyczaj pracują zdalnie, co oznacza, że swoje obowiązki wykonują z domu. Nie dla każdego będzie to komfortowa sytuacja, gdyż trudno wówczas oddzielić życie prywatne od zawodowego.

Gdzie szukać biura dla firmy?

Niekonieczne najlepszą lokalizacją będzie zawsze ta w centrum. Warto porównać różne oferty, zwłaszcza jeżeli chodzi o koszty. Możemy to zrobić dzięki platformie officelist.pl. Dzięki niej znajdziemy atrakcyjne propozycje wynajmu biur w największych miastach w Polsce. Oszczędzimy przy tym mnóstwo czasu. Wystarczy wybrać dokładne kryteria wyszukiwania. Wybierając biuro, zwrócić uwagę na takie drobiazgi jak miejsca parkingowe czy dostęp do komunikacji miejskiej. Z pewnością ułatwi to codzienną pracę.

Udostępnij ten post:



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Terminal płatniczy
Terminale płatnicze stanowią kluczowy element dla rozwoju ma...
zmiany w prawie podatkowym
Każdego roku dochodzi do mniejszych lub większych zmian w po...
Biuro serwisowane
Wiele firm nie korzysta z własnej przestrzeni biurowej, ale...
Suwnice
...
agencja kreatywna
Agencje kreatywne zyskują w Polsce na popularności —...