Menu
Portal muzyczny

Bądź na bieżąco – gdzie szukać nowości muzyki?

W czasach powszechnego dostępu do informacji, jaki zapewnia Internet, jedną z najważniejszych umiejętności, które trzeba sobie wykształcić, jest skuteczne wyszukiwanie i selekcja wiadomości. Odpowiedni dobór źródeł to podstawa! Jeśli interesuje Cię muzyka klubowa i elektroniczna, warto poznać kilka miejsc w sieci, które zapewnią Ci garść wartościowych informacji z tej branży na co dzień. Jaki portal muzyczny dobrze jest odwiedzać codziennie i kogo obserwować na Facebooku, by być na czasie? Oto kilka naszych rekomendacji.

Dobry portal muzyczny

Każdy może dzisiaj założyć stronę internetową lub bloga. Taka wolność nie oznacza jednak, że każdy się na tym zna i potrafi stworzyć faktycznie interesujące, wartościowe treści. Dlatego też surfując w Internecie w poszukiwaniu nowości muzyki, należy uważnie przyglądać się źródłom, z których korzystamy.

Czym powinien odznaczać się portal muzyczny z prawdziwego zdarzenia? Wydaje się, że przede wszystkim powinien być jak najbardziej wszechstronny, jeśli chodzi o formę publikowanej zawartości. Mówimy wszak o muzyce. Strona internetowa, która ogranicza się do suchych tekstów ze zdjęciami, nie wydaje się specjalnie atrakcyjna dla melomanów, którzy szukają muzycznych inspiracji, prawda?

Warto też zwrócić uwagę na osoby i instytucje, z którymi współpracuje portal muzyczny, a także na wydarzenia, które firmuje swoją marką lub obejmuje patronatem medialnym. Partnerzy strategiczni zawsze mówią dużo o jakości treści prezentowanych przez daną stronę.

Portal muzyczny, który można śmiało polecić każdemu, kogo interesuje muzyka klubowa, to z pewnością Electronic Beats. We współpracy z nimi powstają takie festiwale muzyczne jak Audioriver i OFF Festival, a tych nikomu chyba nie trzeba przedstawiać. Dział poświęcony nowościom muzyki aktualizowany jest bardzo często. Można się z niego dowiedzieć o ważnych premierach wydawniczych czy planowanych koncertach mniej lub bardziej znanych artystów. A do tego sól każdej szanującej się witryny branżowej – ciekawostki i śmiesznostki.

Facebook – nieprzebrana skarbnica wiedzy

Czasy, kiedy Facebook był po prostu platformą kontaktów ze znajomymi, dawno już minęły. Dzisiaj ilość informacji, jaką czerpiemy z Facebooka, jest wprost niewiarygodna. Zamiast jednak przerażać się natłokiem informacji, wystarczy je odpowiednio dostosować  tak, by każde scrollowanie strony głównej przynosiło pożądane efekty w postaci pozyskania ciekawych wiadomości. Jak to zrobić? Bardzo prosto: zacznij od… ograniczenia bzdurnych wiadomości na temat życia prywatnego dalekich znajomych i krewnych. Czy naprawdę musisz wiedzieć, co zjadł na kolację facet, z którym zdarzyło Ci się wypić piwo na domówce u wspólnych znajomych?

Magiczny przycisk „przestań obserwować” odmieni Twoje życie na lepsze. Kiedy już zrobisz porządek i pozbędziesz się zbędnych treści, zacznij obserwować i subskrybować informacje ze stron i profili, które naprawdę Cię interesują. Muzycy tworzący electro, house i techno, producenci, polskie i zagraniczne portale muzyczne – i wszystko staje się dużo jaśniejsze, i bardziej przejrzyste. Okaże się nagle, że nowości ze świata muzyki wcale nie trzeba szukać – one same Cię znajdą.

Artykuły powiązane

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2018