Menu
 • Menu
  jak wysłać przesyłkę

  Jak klient biznesowy może wysłać przesyłkę bez umowy z firmą kurierską?

  Polscy przedsiębiorcy nie muszą podpisywać długoterminowych umów oraz deklarować ilości wysyłanych przesyłek, aby wysyłać paczki do kraju i za granicę. Mogą oni skorzystać z atrakcyjnej oferty usług DHL Parcel – nadawać i odbierać paczki z punktów partnerskich  oraz sprawdzać ich status za pośrednictwem strony internetowej.

  Oferta DHL Parcel na miarę potrzeb każdego klienta

  DHL istnieje na polskim rynku usług kurierskich od 26 lat. Stawia na nowoczesne rozwiązania technologiczne, oferuje szeroki wachlarz usług kurierskich w Polsce i zagranicą. W ubiegłym roku kurierzy organizacji DHL Parcel doręczyli w kraju 50 mln paczek! Jedną z nowości w ofercie są przesyłki międzynarodowe do Europy, które można wysyłać bez umowy.

  Klient biznesowy, na przykład przedstawiciel niewielkiej firmy czy osoba prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą, chcąc skorzystać z usługi DHL Parcel, nie musi podpisywać umowy. Może wysłać paczkę korzystając z kilku pakietów gotówkowych:

  • Super Lekki – cena od 16,90 zł brutto, dotyczy przesyłek w kopercie lub foliopaku firmowy DHL, nie cięższych niż 1 kg, których suma boków paczki – najdłuższego i najkrótszego nie przekracza 35 cm;
  • Lekki – cena od 19,90 zł brutto, dotyczy przesyłek nie cięższych niż 10 kg, których suma boków najdłuższego i najkrótszego nie przekracza 75 cm;
  • Ciężki – cena od 29,90 zł brutto, dotyczy przesyłek nie cięższych niż 25 kg, których wymiary nie przekraczają: 140 x 60 x 60 cm;
  • Terminowy – cena od 39,90 zł brutto, dotyczy przesyłek nadawanych w jednej z trzech opcji terminowego doręczenia: do godziny 12, pomiędzy godziną 18 a 22, lub w soboty; o wadze do 25 kg, których wymiary nie przekraczają 140x60x60 cm.

  Wszystkie przesyłki są ubezpieczone do kwoty 6500 zł. Klient biznesowy skorzysta z pakietów zarówno przy zamawianiu kuriera za pomocą serwisu DHL24.pl, jak i w partnerskich punktach nadania DHL Parcel – salonach Inmedio, Relay i 1Minute, które zlokalizowane są w największych miastach w Polsce. Przesyłki można tak samo skutecznie i wygodnie nadawać w punktach usługowo–handlowych należących do sieci DHL. W gestii klienta leży jedynie zapakowanie paczki do wysyłki, a obsługa punktu pomoże w załatwieniu wszelkich formalności.

  Jak nadać przesyłkę międzynarodową bez umowy?

  W DHL Parcel klienci mogą wysłać bez zawierania umowy o współpracę również przesyłki międzynarodowe. Są one dostarczane do 28 krajów Europy, a czas dostawy wynosi już od 2 dni. Wszystkie są ubezpieczone do kwoty 500 euro. Dostępne ich wymiary to:

  • S – do 30 kg, gdzie suma najkrótszego i najdłuższego boku ma nie więcej niż 50 cm,
  • M – do 30 kg, gdzie suma najkrótszego i najdłuższego boku ma od 51 do 80 cm,
  • L – do 30 kg, gdzie suma najkrótszego i najdłuższego boku ma od 81 do 120 cm,
  • XL – do 30 kg, gdzie suma najkrótszego i najdłuższego boku ma od 121 do 180 cm.

  W cenie przesyłki, oprócz ubezpieczenia, zawarta jest również możliwość obserwowania statusu zamówienia – na stronie www.dhlparcel.pl, powiadomienie e-mail o wyjściu przesyłki za granicę oraz doręczeniu do odbiorcy. Nadania przesyłek międzynarodowych klienci dokonują w tych samych punktach DHL Parcel i DHL, co w przypadku paczek krajowych.

  Udostępnij

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *