Menu
 • Menu
  Seks teoria i praktyka

  Sztuka kochania po polsku

  ,,Seks teoria i praktyka” to książka o seksualności Polaków. Unikalne lekkie połączenie wypowiedzi dwóch skrajnych osobowości – Hanny Bakuły, znanej malarki i pisarki, i profesora seksuologii, Zbigniewa Izdebskiego. Niejednokrotnie wiedza, wynikająca z badań naukowych profesora nie pokrywa się z tą z osobistych doświadczeń artystki.

  Książka została podzielona na szereg rozdziałów, które pomagają usystematyzować poruszane w niej tematy. Znajdziemy tu zagadnienia, zarówno oczywiste, jak i takie, które nie przyszły by nam do głowy sięgając po tę pozycję. Mamy okazję zapoznać się z poglądami autorów oraz statystycznego Polaka, w kwestii zazdrości, zdrady czy długości stosunku, ale także homoseksualizmu czy niepłodności.

  Seks teoria i praktykaNa przykład dowiadujemy się, że 96% Polaków najczęściej współżyje w domu, na łonie natury seks uprawia 43% i tyle samo w samochodzie. W hotelu 30%, w toalecie 17%, w pracy 10,9%, w klubie lub na dyskotece 8,8%, w pociągu, autobusie, tramwaju, metrze 6,1%, w szkole i na uczelni 5%, w kinie i w teatrze 3,8%, w windzie 3%, w kawiarni lub restauracji 2%. Jednak kluczem do udanego pożycia seksualnego jest nie miejsce, w którym odbywa się akt miłosny, tylko komunikacja uczestniczących w nim osób.

  Nie da się również mówić o seksie bez poruszenia kwestii wpływu Internetu. Coraz więcej, zwłaszcza najmłodszych respondentów, nawiązuje intymne relacje za pośrednictwem sieci, korzystając z portali randkowych i aplikacji mobilnych. Co czwarty internauta korzysta z sieci w celu nawiązania nowych znajomości, w tym 21% poszukuje w Internecie kontaktów seksualnych.

  „Seks teoria i praktyka” to przystępnie napisane kompendium wiedzy zarówno dla wyedukowanych seksualnie Polaków, jak i tych, którzy czują się niepewnie ze swoją seksualnością. Doświadczenie Bakuły i prof. Izdebskiego pokazuje, jak może różnic się teoria naukowa od życiowej praktyki.

  Zdjęcia: materiały prasowe, Krzysztof Jarosz / EPOKA

  Udostępnij

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *