Menu
 • Menu
  Samsung Galaxy A5

  Świat social media w zasięgu ręki z samsungiem galaxy a5

  Jeszcze kilkanaście lat temu chyba nikt nie spodziewał się aż takiej popularności mediów społecznościowych. Obecnie trudno znaleźć kogoś, kto nie korzystałby choćby z jednego portalu tego typu. Nowy Galaxy A5 to telefon idealny do obsługi social media.

  Nowa siła – social media

  O mediach, jako czwartej władzy, mówi się już od dawna. I niewątpliwie posiadają one ogromną wręcz siłę. Kształtują opinie całych narodów, będąc podstawowym nośnikiem informacji czy przekazując transmisje z najważniejszych wydarzeń na świecie.

  Dawniej za najbardziej wpływowe z mediów uważało się telewizję, jednak wraz z rozwojem technologii oraz informatyzacji, rozkład sił uległ zasadniczej zmianie. Internet okazał się bowiem znacznie bardziej precyzyjny w swoim działaniu i po prostu skuteczniejszy, oferując użytkownikom wyselekcjonowane treści dostarczane bezpośrednio do nich, co w praktyce jest dla posiadaczy kont  wygodne i praktyczne.

  I właśnie na podobnej zasadzie opiera się idea social media. Tzw. media społecznościowe to ogół usług internetowych i mobilnych utworzonych w taki sposób, aby zmienić standardowy proces komunikacji w interaktywny dialog. Co bardzo istotne wszelkie, przekazywane informacje są generowane bezpośrednio przez użytkowników. Social media uznać można zatem za jedno z najnowocześniejszych, interaktywnych narzędzi komunikacyjnych.

  To wręcz milowy krok w kategorii tak komunikacji, jak i mediów samych w sobie. Ogólnodostępność, prostota obsługi oraz zasięg sprawiają, że ten właśnie kanał komunikacji jest jednym z najsilniejszych i najbardziej oddziałujących w historii. A początki mediów społecznościowych sięgają znacznie dalej niż otwarcie najpopularniejszego serwisu – czyli Facebooka.

  Samsung Galaxy A5 i nieograniczona mobilność w social media

  Jedną z podstawowych cech mediów społecznościowych jest mobilność. Już z założenia mają one gwarantować możliwość wymiany informacji w różnych okolicznościach, przez co można uznać je za nierozerwalnie związane z technologiami przenośnymi, czyli m.in. telefonami komórkowymi i tabletami. Obecnie niemal każdy użytkownik, mający konto na jednym z portali social media, korzysta ze smartfona.

  Aby takie połączenie funkcjonowało sprawnie i bezawaryjnie, konieczny jest telefon o solidnych podzespołach oraz dysponujący obsługą szybkiego łącza internetowego. Wszystkie te cechy posiada Samsung Galaxy A5. Wydajny i efektywny procesor gwarantuje stabilne działanie wszystkich aplikacji social media, a znakomitą szybkość ładowania i buforowania danych gwarantuje szybkość transmisji w standardzie LTE.

  Wszystko to sprawia, że w niemal każdych okolicznościach możesz śledzić aktywności w social media. Dzięki zaledwie kilku kliknięciom zobaczysz najnowsze statusy, zdjęcia lub filmy swoich znajomych, poznasz ich zainteresowanie lub dowiesz się, gdzie spędzają wakacje. Media społecznościowe to także doskonałe źródło informacji z kraju i ze świata. Niemal każda poważna i szanująca się instytucja, począwszy od programów telewizyjnych, a na organizacjach politycznych kończąc, posiada swoje oficjalne konta.

  Funkcjonalny Samsung Galaxy A5 to także możliwość szybkiego zaistnienia w social media. Transfer danych pozwala na natychmiastowe umieszczenie na profilu zdjęcia w jakości HD lub filmu. Możesz również na bieżąco komentować aktualne wydarzenia bądź statusy znajomych.

  Media społecznościowe to też, a może i przede wszystkim, kontakt bezpośredni, za pomocą różnorodnych komunikatorów. Dzięki temu nie musisz pokazywać swoich prywatnych zdjęć wszystkim, a wysłać je w formie wiadomości prywatnej do wybranej osoby lub osób i porozumiewać się z nimi w ten właśnie sposób. Trzeba przyznać, że to coraz popularniejsza metoda komunikacji, która w dużej mierze wypiera choćby smsy, bez których jeszcze niedawno trudno było wyobrazić sobie choćby jeden dzień.

  Udostępnij

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *