Menu
 • Menu
  nieruchomości premium

  Sprzedaż luksusowych apartamentów nie zwalnia tempa

  Obecny rok oraz przyszłe lata bez wątpienia należeć będą do rynku nieruchomości premium. Rozwijający się od wielu lat rynek ma do zaoferowania coraz więcej. W samych tylko trzech kwartałach roku 2017 wartość sprzedaży luksusowych nieruchomości przebiła cały rok 2016.

  W 2018 roku powinniśmy oczekiwać jeszcze bardziej optymistycznych wyników. Obecnie wyłącznie kilkanaście procent luksusowych lokali kupowanych jest w celach inwestycyjnych, a znaczna ich część wykorzystywana jest w celach najmu.

  Popyt na nieruchomości premium rośnie wraz ze wzbogacaniem się społeczeństwa

  Popyt na luksusowe apartamenty rośnie z miesiąca na miesiąc – zwłaszcza dużym zainteresowaniem cieszą się inwestycje ulokowane w centrach dużych miast lub w bezpośredniej okolicy terenów zielonych – czego przykładem mogą być nieruchomości dewelopera Tacit, który oferuje apartamenty w bezpośrednim sąsiedztwie Łazienek Królewskich, ulokowanych w centrum Warszawy, a jednocześnie oferujących ciszę i spokój od miejskiego zgiełku.

  Wedle ekspertów firmy doradczej KPMG w roku 2017 liczba zamożnych Polaków wzrosła o 60 tys. osób i tym samym przekroczyła próg 1,1 mln osób. Wedle szacunków w 2020 roku liczba zamożnych Polaków ma przekroczyć 1,4 mln. To właśnie dynamicznie rosnący popyt warunkuje coraz większą podaż.

  Rynek nieruchomości premium to stabilne podłoże inwestycyjne

  Wśród największych zalet, które przekonują nabywców luksusowych nieruchomości, można wymienić duży zwrot z inwestycji oraz pewne ulokowanie kapitału, którego wartość nie będzie zależna od spadku stóp procentowych lub kryzysów na rynkach finansowych.

  Segment premium, wedle wielu inwestorów, stanowi prawdziwą ostoję w przypadku gorszej koniunktury na rynku nieruchomościowym. Duża część inwestorów inwestujących w niższych segmentach rynku, w przypadku gorszej kondycji branży nieruchomości, kieruje swe kroki w stronę inwestowania w luksusowe nieruchomości.

  Czym jest luksusowa nieruchomość?

  Wedle raportu KPMG luksusowa nieruchomość w większości przypadków definiowana jest na podstawie ceny za jej metr kwadratowy. Takie kryterium pozwoliło wyodrębnić nieruchomości uznawane w opinii ankietowanych raportu KPMG za luksusowe. Progiem uznawania lokalu za luksusowy jest kwota 11,8 tys. zł/mkw. Naturalnie na rynku nieruchomości premium spotkamy się z apartamentami kosztującymi 20, a nawet 30 tys. zł za metr kwadratowy.

  Cena takich nieruchomości determinowana jest przez kilka czynników, spośród których najważniejszą rolę odgrywają: lokalizacja, standard wykończenia, a także dostosowanie nieruchomości do indywidualnych potrzeb i wymagań inwestora.

  Do powszechnie uznawanych udogodnień mających wpływ na prestiż i cenę nieruchomości możemy zaliczyć sąsiadującą infrastrukturę, obecność klubów sportowych, salonów spa lub innych lokali usługowych ulokowanych bezpośrednio w obiekcie budowlanym.

  Udostępnij

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *