Menu
 • Menu
  Ryszard Nowak

  Ryszard Nowak – Jesteśmy w wirze pozytywnych zmian

  To prawda, że w Nowym Sączu od wielu lat zachodzą pozytywne zmiany. Zauważają to inni samorządowcy w całym kraju – mówi Ryszard Nowak, prezydent Nowego Sącza.

  Co wpłynęło na pozytywną ocenę działań pana i innych zarządzających gminą, których konsekwencją jest tytuł „Perła Samorządu 2017”?

  – To naturalne, że jesteśmy poddawani ciągłej ocenie, bo taka jest właśnie praca w samorządzie, to ciągłe mierzenie się z wyzwaniami. To także realizacja zadań, które mają podnosić komfort życia mieszkańców i rozwiązywać ich codzienne problemy. Pozytywna ocena działań i tytuł „Perła Samorządu 2017” to wynik pracy i zaangażowania całego zespołu moich współpracowników. Staramy się zawsze szukać pozytywnych stron każdej sytuacji i przede wszystkim działać konstruktywnie. Tylko w ten sposób możemy tworzyć warunki do dalszego, dynamicznego rozwoju Nowego Sącza.

  W Nowym Sączu od lat zachodzą pozytywne zmiany, co m.in. podkreśliło jury konkursu. Jakie będą kolejne kroki w tej materii?

  – To prawda, że w Nowym Sączu od wielu lat zachodzą pozytywne zmiany. Zauważają to inni samorządowcy w całym kraju. To nie tylko kwestia przedsiębiorczości, z której Sądecczyzna słynie, i tworzenia warunków do jej dalszego rozwoju, lecz także realizacja następnych, ważnych dla miasta inwestycji. Przed nami m.in. budowa nowego mostu nad Dunajcem z układem komunikacyjnym po obu stronach rzeki. To kolejna po Obwodnicy Północnej inwestycja, która zmierza w kierunku poprawy dostępności komunikacyjnej miasta.

  Warto dodać, że trwa również duża ofensywa inwestycyjna i remontowa sądeckich ulic oraz chodników, czego efekty mieszkańcy odczuwają już teraz. Nie zapominamy jednak także o przyjaznych przestrzeniach dla mieszkańców, których w najbliższym czasie będzie przybywać. To nie tylko planowana budowa Małopolskiego Parku Aktywności Przestrzennej, lecz także działania zmierzające do rewitalizacji popularnego, założonego przed II wojną światową Parku Strzeleckiego.

  Rozmawiał Igor Korczyński

  Fot. Urząd Miasta Nowego Sącza

   

  Udostępnij

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *