Spragnieni Piękna – Lata 20. i 30. na wybiegu

Opublikowano: 7 lutego 2017

2 lutego w warszawskiej Restauracji Belvedere odbył się wyjątkowy pokaz sukni wieczorowych inspirowanych dziełami sztuki i stylem okresu 20-lecia międzywojennego – “Spragnieni Piękna”.

Do projektu charytatywnie włączyli się jedni z najważniejszych kreatorów mody: BIZUU, LeBRAND, MMC, Joanna Klimas, Lidia Kalita, Michał Szulc, zuo corp., Michael Hekmat, Serafin Andrzejak oraz Weave. – Nie zastanawiałam się ani przez chwilę, czy wziąć udział w tym przedsięwzięciu. Projektanci powinni wspierać sztukę i to jest oczywiste. Sukni na pokazie było dziesięć i wszystkie oglądało się z zapartym tchem powiedziała Joanna Klimas.

Spragnieni Piękna

Zaprezentowane kreacje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ze strony obecnych na pokazie pań. – Każda z kreacji jest wyjątkowym i niepowtarzalnym dziełem sztuki, tak jak zbiory pokazane na wystawie. Przygotowując pokaz i modelki, zależało nam na podkreśleniu i uwspółcześnieniu dwóch jakże sprzecznych, a jednak spójnych epok – lat 20.i 30. okresu międzywojennego, które postawiły na piedestale siłę kobiecości i zmysłowość – powiedziała podczas wieczoru Agnieszka Tomaszewska, teoretyk mody, kostiumograf, stylistka. Zysk ze sprzedaży sukien zostanie przeznaczony na rzecz Muzeum Narodowego w Warszawie.

Ten niezwykle różnorodny pokaz odbył się z okazji jubileuszu 100-lecia Stowarzyszenia „Przyjaciele MNW”. Jest on wyjątkową zapowiedzią Balu Dobroczynnego, który odbędzie się 27 lutego w Muzeum Narodowym w Warszawie. Pokaz „Spragnieni piękna” poprowadził Olivier Janiak, a uświetnił go recital Moniki Borzym. Wszystkim zaangażowanym w projekt podziękowali gospodarze wydarzenia: Małgorzata Wandzel, wiceprezes, oraz Paweł Kastory, prezes Stowarzyszenia „Przyjaciele MNW”.

Stowarzyszenie „Przyjaciele MNW” tworzy społeczność przyjaciół zaangażowanych w życie Muzeum Narodowego w Warszawie. Do zadań organizacji należy inicjowanie i realizacja projektów popularyzujących MNW. Aktywne uczestnictwo przyjaciół w wydarzeniach organizowanych przez stowarzyszenie i muzeum pozwala pogłębić wiedzę o sztuce i kulturze oraz łączy ludzi o podobnych zainteresowaniach.

Wspólny wysiłek na rzecz muzeum przynosi satysfakcję z udziału w tworzeniu ważnej i ponadczasowej instytucji narodowej. Szczególne miejsce stowarzyszenia w relacjach z muzeum pozwala na udział w spotkaniach z kuratorami, konserwatorami, dyrekcją, a także gośćmi tej ważnej dla kultury polskiej instytucji.

 Dołącz do Stowarzyszenia „Przyjaciele MNW”: www.przyjacielemnw.pl

 

Fot. AKPA

Udostępnij ten post:



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
skarpety trekkingowe
Wybierając się w góry, musimy zadbać o odpowiedni strój. O i...
marynarki damskie
Mówiąc o klasyczn...
Koszula damska
Koszula damska to z pewnością must have w szafie każdej kobi...
szpilki
Każda elegancka kobieta powinna posiadać w swojej szafie prz...
Totalnym must have w szafie każdego mężczyzny powin...