Perfekcja na talerzu

Opublikowano: 19 listopada 2016

Rozmowa z Natalią Krupińską i Przemysławem Stelągowskim – menadżerami restauracji Waniliowa – oraz Bartłomiejem Rogowskim – szefem kuchni

Coraz więcej firm i osób prywatnych decyduje się na organizację przyjęć w lokalach. Z czego to wynika i jaki jest państwa wzór na udaną imprezę na miarę potrzeb gości?

PS: – Organizacja uroczystości kosztuje sporo czasu, wysiłku i pieniędzy. Znacznie wygodniej jest pozostawić to nam, a tym samym zaoszczędzić, nie martwiąc się o zakupy, sprzątanie, oprawę muzyczną itd. Różni goście i różne uroczystości nie pozwalają podać uniwersalnego wzoru. Ważne jest indywidualne podejście do każdej uroczystości. Zawsze trzeba pamiętać, aby przykładać się do pracy i nigdy nie odpuszczać w staraniach o zadowolenie gościa.

NK: – Każdy z naszych gości ma inne upodobania i wyobrażenia o imprezie, jaką chce zorganizować.

My staramy się maksymalnie dostosowywać ofertę do tych wizji, dzięki czemu jesteśmy w stanie sprostać bardzo szerokiemu gronu potencjalnych gości, w tym przedsiębiorców zlecających nam organizację spotkań biznesowych i wigilii firmowych.

Rynek gastronomiczny zmienia się dynamicznie. Statystyki mówią, że na 1,5 otwartych restauracji jedna się zamyka. Jak państwu udaje się przyciągnąć i zatrzymać klientów?

NK: – Cieszymy się, że większość nowych gości trafia do nas z polecenia. Przykładamy dużą wagę zarówno do poziomu obsługi, jak i do jakości serwowanego jedzenia, bazując na produktach najwyższej jakości, z których komponujemy unikalne propozycje. Takie dania owocują pochlebnymi opiniami na temat restauracji i licznymi wyróżnieniami, takimi jak „Złoty widelec” WIP, czy nagrodami dla szefa kuchni w akcjach „Weź się za wołowinę” czy „Gęsina na świętego Marcina”.

PS: – Kolektyw naszego zespołu współpracuje ze sobą niezmiennie od 3 lat. W tym czasie dotarliśmy się jak sprawnie działający silnik, co znacząco przekłada się na sukces Waniliowej. Kolejna ważna rzecz to rotujące sezonowo, autorskie menu, które sprawia, że zawsze warto do nas wrócić i spróbować dań, których nie znajdzie się nigdzie indziej.

Na jaką kuchnię państwo postawili, by wyróżnić się na tle konkurencji?

BR: – Moją kuchnię z powodzeniem można nazwać autorską. Lubię łączyć mięsa z sosami owocowymi i nie oszczędzam na jakości.

Czym właściwie jest kuchnia autorska?

BR: – Kuchnia autorska to najczęściej połączenie pasji i fascynacji szefa kuchni. To jego unikalna forma ekspresji, niedająca się sklasyfikować. Marką każdej restauracji z kuchnią autorską jest jej szef kuchni, który musi wykazać się niezwykłym kunsztem i szeroką wiedzą przy tworzeniu każdej potrawy według własnego pomysłu. Wśród dań kuchni autorskiej znajdziemy elementy nowoczesnej kuchni międzynarodowej, jak również tradycyjne potrawy kuchni polskiej.

NK: – W dzisiejszych czasach, gdy nie sposób policzyć restauracji w samej Warszawie, jedyną słuszną drogą jest tworzenie autorskiego menu. Niespotykane nigdzie indziej pozycje w karcie, ciekawe połączenia smakowe i unikalne składniki to klucz do sukcesu.

Rozmawiał Mariusz Gryżewski

Udostępnij ten post:



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *