Menu
 • Menu
  Maciej Zień

  Maciej Zień i jego portret „First Lady”

  Swoją kolekcję na jesień i zimę 2017/2018 Maciej Zień nazwał „First Lady”. Inspiracją przy jej tworzeniu był styl ubioru pierwszych dam – ikon mody.

  Maciej Zień po raz kolejny zaskoczył widzów pokazu niezwykłym kunsztem artystycznym kolekcji, w której znalazły się ultrakobiece kreacje utrzymane w eleganckim charakterze. W propozycjach projektanta uchwycono różnorodne osobowości pierwszych dam, które – pełniąc tak ważną rolę w kraju – były dla wielu obywatelek ikonami stylu, wzorem określonych zachowań społecznych.

  Podczas pokazu, który odbył się 12 czerwca w Teatrze Wielkim w Warszawie, zaprezentowano 34 sylwetki, które zachwyciły kolorami i bogatymi zdobieniami. Nie zabrakło charakterystycznych dla projektanta haftów oraz kryształków Swarovskiego.

  Wśród materiałów użytych w kolekcji dominowały jedwabie, żakardy, zwiewne muśliny,  kaszmir czy wysokogatunkowe ekologiczne futra. W gamie kolorystycznej znalazły się: pomarańcz bordo, czerń biel oraz granat. Sylwetki z pokazu dopełniały akcesoria: skórzane rękawiczki i biżuteria oraz bogato zdobione torebki z wysokogatunkowej skóry. Modelki prezentowały kreacje w butach marki Baldowski z kolekcji zaprojektowanej przez Macieja Zienia.

  Znaczącym i kluczowym dla pokazu momentem była ostatnia sylwetka – modelka zaprezentowała t-shirt z napisem „ War ,what‘s it good for? Absolutely nothing!”. Projektant w ten sposób zwieńczył pokaz, który ilustrował niepokój panujący na świecie ze względu na napiętą sytuację polityczną.

  Tegoroczny pokaz Macieja Zienia był zdecydowanie jednym z najważniejszych wydarzeń modowych tego roku. Projektanta po raz kolejny wsparła Cisowianka Perlage, marka od lat związana z polską modą w najlepszym wydaniu.

  Fot. AKPA

   

  Udostępnij

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *