Menu
 • Menu

  Łukasz Jemioł – kolekcja na wiosnę i lato 2018

   

  Łukasz Jemioł, jeden z czołowych polskich projektantów mody, nie mógł wybrać lepszej daty na pokaz nowej wiosennej kolekcji niż 8 marca – czyli międzynarodowy Dzień Kobiet. Termin ten był nieprzypadkowy, gdyż zaprezentowana linia w stu procentach składała się z damskich sylwetek i skupiała się na zaakcentowaniu kobiecości.

  Pokaz

  Delikatność i eteryczność biły nie tylko z projektów Jemioła, ale i klimatu, jaki stworzył w Praskiej Drukarni w Warszawie, wyświetlając na woalach na końcu wybiegu projekcję z lekko kołyszącymi się w rytm muzyki falistymi grafikami, które były odzwierciedleniem motywów z tkanin. Pokaz otworzył utwór „Mystery of Love” z filmu „Call me by your name” oraz sekwencja świeżych białych strojów, przełamanych szarościami lub beżem.

   

  Wśród nich znalazły się marynarki i spodnie z lnu, dzianinowe sukienki, jedwabne bluzki i spódnice z jedwabnej krepy. Jako następne pojawiły się lekkie jak mgiełka projekty „piżamowe”. Zaskoczeniem dla publiczności było przejście od eterycznych look’ów do podróży w tropikalne klimaty. Nie zabrakło też wakacyjnych kolorów – najpierw błękity z akcentem zielonego, a w finale kropkę nad i stanowił intensywny odcień żółtego.

  Zwiewne kroje

  Wśród krojów dominowały lekkie i zwiewne asymetrie, fasony odsłaniające nogi, falujące rękawy przypominające skrzydła ważki, odkryte topy wiązane na plecach, plisy. A we wzorach wybijały się drobne motywy botaniczne, kwiatki, krata oraz prążki. Bardzo miłą niespodzianką, przyjętą przez publiczność brawami, był występ dwóch modelek: Lidii Popiel i Magdaleny Gołdanowskiej, dzięki którym Łukasz Jemioł podkreślił, że jego kolekcja stworzona jest dla kobiet w każdym wieku.

  Do dominujących w kolekcji bieli, delikatnych szarości i błękitów idealnie pasowały butelki i puszki Cisowianki Perlage, która od wielu już lat współpracuje z Łukaszem Jemiołem i jest nieodłącznym elementem pokazów tego zdolnego projektanta. Gratulujemy pokazu i już nie możemy doczekać się kolejnego!

  ___________________________
  Fot. Kurnikowski/AKPA

  Udostępnij

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *