laserowa korekta wzroku

laserowa korekta wzroku

Opublikowano: 16 listopada 2017

Głównym powodem, dla którego decydujemy się na korektę laserową wzroku jest lepszy komfort życia. Nie ma konieczności noszenia okularów lub zakładania soczewek kontaktowych. Zabieg jest obecnie jednym z najbezpieczniejszych oraz najskuteczniejszych metod umożliwiających wyeliminowanie wad wzroku.

Kto może poddać się zabiegowi?

Operację laserowej korekcji wzroku przeprowadza się u osób z ustabilizowaną wadą wzroku. Najczęściej są to pacjenci pomiędzy 18 a 55 rokiem życia w dobrym stanie zdrowia. Zakres możliwych do skorygowania wad mieści się w przedziale od -14 dioptrii do +6 dioptrii oraz astygmatyzm do 5 dioptrii. Korekta laserowa wzroku nie likwiduje presbiopii, czyli starczowzroczności. Z wiekiem soczewka traci swą elastyczność, a oko traci zdolność akomodacji. Jednak możliwość przeprowadzania zabiegu zależy przede wszystkim od stanu rogówki oka.

Metody korekty laserowej wzroku

Za jedną z najlepszych i najnowocześniejszych metod uważa się Femtolasik, która stwarza większe możliwości zakresu korygowanych wad, zapewnia mniejszy dyskomfort, lepszą precyzję i jakość widzenia po przeprowadzonym zabiegu. Jest to metoda głęboka, która polega na łagodnym oddzieleniu warstw rogówki (technologia szybkich skanów). Laserowe formowanie rogówki odbywa się poprzez bezdotykową zmianę jej struktur za pomocą lasera excimerowego. Następnie płatek wraca na swoje miejsce i w krótki czasie mocno się zasysa. Dzięki temu okres rekonwalescencji jest maksymalnie skrócony.

Kolejną metodą korekcji laserowej wzroku jest iDesign, który wyróżnia się możliwością większego zakresu skorygowania wad – od -12 do +6 dioptrii oraz 6 dioptrii astygmatyzmu. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, których parametry oka nie mieszczą się w normach przyjętych dla metody Femtolasik.  Możemy również wyróżnić metodę EBK, przeznaczoną dla osób o cienkiej rogówce oraz narażonych na urazy oka podczas uprawiania sportu czy na skutek wykonywanej pracy. EBK jest metodą powierzchniową, podczas której nabłonek z powierzchni rogówki jest delikatnie usuwany.

Zalety i przeciwwskazania

Jedną z największych zalet korekty laserowej wzroku jest oczywiście ułatwienie codziennego funkcjonowania osoby z wadą wzroku. Nie ma konieczności sięgania po okulary tuż po przebudzeniu czy zakładaniu soczewek kontaktowych. Zabieg trwa zaledwie kilkanaście minut, efekty są szybko odczuwalne i długotrwałe. Większość osób na drugi dzień po zabiegu może cieszyć się nową jakością życia.

Więcej na: http://www.voigtmedica.pl/laserowa-korekcja-wzroku/

 

Udostępnij ten post:



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Soczewki kontaktowe
Wybór odpowiednich soczewek kontaktowych jest kluczowym aspe...
radiofrekwencja mikroigłowa
Nazywana nieoperacyjnym liftingiem, polecana jako zabieg, kt...
batonik białkowy
Jakość odżywiania jest gwarantem dobrego samopoczucia, mocne...
aktywność fizyczna
Dni stają się coraz dłuższe, zza chmur odważniej wychyla się...
antykoncepcja hormonalna
W ostatnich dekadach antykoncepcja hormonalna stała się jedn...