Menu
 • Menu

  Grzegorz Gruczek – Nie bójmy się kranówki

  Jestem zadowolony z efektów naszej akcji informacyjnej dotyczącej jakości wody. Z czystym sumieniem przekonuję, że kranówka z naszej sieci jest bezpieczna i zdrowa – mówi Grzegorz Gruczek, Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Wodociągowo-Kanalizacyjnego „Legionowo” Sp. z o.o.

   

  Czy woda dobrej jakości może być jeszcze lepsza, choćby za sprawą nowych technologii?

  – Jakość wody utrzymujemy w reżimie narzuconym przez Państwowy Zakład Higieny i Unię Europejską, a skoro spełnia wszelkie wymagane normy, to jest produktem dobrej jakości. Jesteśmy otwarci na nowinki i możliwości udoskonalenia wody, ale na tę chwilę nie przewidujemy zmian technologii. Jestem zadowolony z efektów naszej akcji informacyjnej dotyczącej jakości wody. Z czystym sumieniem przekonuję, że kranówka z naszej sieci jest bezpieczna i zdrowa.

  Poza terenem, na którym działamy, udało nam się przeforsować zdroje na Lotnisku Okęcie, co – jak sądzę – ukróci drapieżny biznes i da podróżnym wybór zakupu wody w horrendalnej cenie albo wypicia darmowej wody ze zdroju. Cieszy mnie, że ogólnodostępne zdroje są coraz popularniejsze w szkołach i urzędach, bo to my jako pierwsi wyszliśmy z inicjatywą, najpierw na zewnątrz, potem do szkół. Cieszę się, że pomysł tak dobrze się przyjął, został odpowiednio rozpropagowany i że tak wiele placówek korzysta z tego rozwiązania.

  Kolejne lata wyznaczały dla legionowskich wodociągów dalszy wzrost. 2017 r. potwierdza tę tendencję? Był pasmem sukcesów?

  – Tak, kontynuujemy tendencję wzrostową. Dowodem na to, że firma radzi sobie bardzo dobrze, jest nominacja do Gazel Biznesu za 2017 r., gdzie liczą się wyniki finansowe i osiągnięcia techniczne. W tym roku przekroczyliśmy granicę 100 mln zł kapitału zakładowego, co stawia nas w szeregu poważniejszych graczy rynkowych. Przekroczymy też ok. 32 mln zł obrotu, co również poczytuję za sukces spółki.

  W ramach przeprowadzonych inwestycji zmodernizowaliśmy wszystkie stacje uzdatniania wody i połączyliśmy je w system, co oznacza pełne zabezpieczenie techniczne na wypadek sytuacji kryzysowej. W przyszłym roku zamierzamy zakończyć prace nad systemem zdalnych odczytów wodomierzy, który znacznie ułatwia nam pracę, pozwala na bieżąco monitorować zużycie wody i analizować straty, oszczędzić czas oraz koszty, a mieszkańcom uniknąć naszych wizyt. Ponadto stale uzupełniamy brakujące fragmenty sieci.

  Jak ważne są dla spółki dobre relacje z samorządem?

  – Kluczowe, bo jesteśmy w pełni zależni od miasta, które jest właścicielem spółki, i realizujemy jego politykę oraz plany inwestycyjne w zakresie wodociągów i kanalizacji. Na szczęście prezydent miasta zna moje kompetencje i daje mi dużą swobodę działania.

  Rozmawiał Mariusz Gryżewski

  Udostępnij

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *