Menu
 • Menu
  gmina Sianów

  Gmina Sianów i jej kulturalne oblicze

  Gmina Sianów to nie tylko fabryka zapałek, z którą jest kojarzona. To także czyste powietrze, wysoki stopień zalesienia, bliskość Morza Bałtyckiego, jezior i rzek oraz ciekawe wydarzenia kulturalne i patriotyczne.

  Za sprawą swojego ciekawego charakteru gmina i miasto Sianów są idealne do organizacji wydarzeń kulturalnych. Jednym z najważniejszych jest Folk Film Festiwal – święto filmów poświęconych tematyce ludowej. Goszczą na nim zespoły muzyczne, teatry uliczne, rękodzielnicy i fotografowie, którzy uwieczniają emocje spotkań i rozmów o wszystkich wymiarach polskiej wsi.

  gmina Sianów

  Dni Ziemi Sianowskiej to coroczne święto, które odbywa się na przełomie maja i czerwca. Towarzyszą mu koncerty, gry terenowe, prezentacje stowarzyszeń oraz dokonań mieszkańców, wystawy i kiermasze. Ważnym elementem święta sianowian są zawody sportowe – mecz piłkarski urzędnicy kontra rzemieślnicy oraz Turniej Sołectw o przechodnią Sianowską Zapałkę. Bez wątpienia można powiedzieć, że jest to największa wiosenna impreza na Pomorzy Środkowym.

  Rocznicę Powstania Warszawskiego obchodzi się w Sianowie zawsze w towarzystwie Aleksandra Kaczorowskiego, mieszkającego tam uczestnika tej historycznej bitwy o stolicę i jednocześnie honorowego mieszkańca miasta. Na ten czas grupy rekonstrukcyjne z całej Polski przygotowują odtworzenie wydarzeń z 1 sierpnia 1944 r. Na zakończenie uroczystości wszyscy uczestnicy spotykają się przy ognisku podczas koncertu piosenki patriotycznej. To tylko kilka z wielu ciekawych wydarzeń, jakie odbywają się w gminie Sianów.

  Fot. Waldemar Kosowski

  Udostępnij

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *