Menu
 • Menu
  Jak dobrać krawat do koszuli

  Jak dobrać krawat do koszuli?

  Wielu mężczyzn ma problem z doborem koloru krawata do koszuli. Pojawia się u nich niesłuszna obawa, że jeśli poszaleją z wzorem, czy kolorystyką, to mogą wyglądać śmiesznie. Nic podobnego. Wystarczy znać właściwą technikę doboru barw i wzorów, aby w każdej kreacji wyglądać zarówno elegancko jak i z polotem.

  Wybór koloru krawata do koszuli- sprawdzone porady

  Ogólną zasadą, która należy się kierować przy wyborze koloru krawata, jest zasada, że nie powinien być on w tym samym odcieniu co koszula. Nie dość, że takie zestawienie wygląda nudno i nieciekawie, to w dodatku daje efekt rozmytej plamy.  Najlepiej, aby koszula i krawat były w kontrastujących barwach. Dzięki temu ożywiają całą kreację i sprawiają, że osoba w nią ubrana postrzegana jest jako kreatywna i z dobrym gustem.

  Jaki krawat do białej koszuli?

  Najbardziej klasycznym i jednocześnie najbardziej bezpiecznym tłem dla krawata jest koszula w kolorze białym. Do niej pasuje praktycznie każdy kolor, faktura, czy wzór. Można więc swobodnie poszaleć przy tworzeniu zestawów.

  Jaki krawat do niebieskiej koszuli?

  Jeśli koszula ma odcień bardziej błękitny, idealnie będzie pasować do niej krawat w kolorze granatowym. Nie musi być gładki. Może być wzorzysty np. w kropki, czy paski. Kiedy jest w ciemniejszym odcieniu, możesz do niej dobrać krawat np. w kolorze musztardowym. Do bardzo odważnych zestawień zalicza się niebieską koszulę i bordowy krawat. Jeżeli lubisz się wyróżniać, właśnie taki kolor dodatków będzie dla ciebie najlepszy. Możesz poszaleć też z kolorem żółtym. On również pokaże, że masz prawdziwą fantazję i dystans do siebie oraz świata.

  Jaki krawat do różowej koszuli?

  Różowe koszule są coraz modniejsze i coraz więcej panów przekonuje się, żeby zakładać je nie tylko do garnituru, ale też i na co dzień. Najlepszym zestawieniem kolorystycznym jest różowa koszula i krawat w kolorze fioletu, granatu, mocnego różu lub też w kolorze…bordowym.

  Jaki krawat do szarej koszuli?

  Przy szarych koszulach bardzo dobrze sprawdzają się krawaty w kolorze mocnego różu, czerwieni lub bordo. Dobrze będzie też wyglądał krawat w odcieniu granatu.

  Jaki krawat do czarnej koszuli?

  Przy czarnej koszuli sprawdzi się krawat w kolorze czarnym lub białym. Choć zestawienie czarnego krawata do ciemnej koszuli może wydawać się nudne, to jednak jest bezpieczne i dość popularne wśród aktorów i celebrytów.

  Jaki krawat do granatowej koszuli?

  Granatowa koszula będzie wyglądać dobrze z wyrazistym krawatem np. w kolorze czerwonym, bordo. Można zdecydować się też na założenie do niej krawata w kolorze czarnym.

  Jaki krawat do koszuli w paski?

  Dobór krawata do jednolitej koszuli jest łatwiejszy niż zestawienie go z koszulą w paski. Lecz i w tym przypadku sprawa nie jest przegrana. Jeżeli koszula ma paski, to dobierz do niej krawat we wzorki, tyle, że większe. Na krawacie mogą się znaleźć kombinacje kolorystyki, która znalazła się już na koszuli, choć niekoniecznie. Mało kto wie, że dobrym zestawieniem w przypadku koszuli w paski jest również…krawat w paski. Zasada jest tylko jedna: gdy koszula ma wąskie pasy, na krawacie powinny znaleźć się pasy szersze. Powinny one również przebiegać w innym kierunku niż pasy na koszuli. Jeśli na koszuli masz pionowe pasy, krawat powinien mieć paski poziome lub skośne.

  Na co zwrócić jeszcze uwagę przy wyborze krawata?

  Oprócz doboru odpowiedniego koloru krawata do koszuli, bardzo ważne jest, aby męskie krawaty były dopasowane do ubioru również pod względem faktury, szerokości i długości.

  Faktura materiału

  Jeśli chcesz wyglądać elegancko i masz ważną uroczystość, koniecznie wybierz błyszczący, jedwabny krawat. Z kolei, gdy masz mniej zobowiązujące spotkanie, a twój strój jest bardziej casualowy niż uroczysty, dobierz do niego krawat wełniany np. typu knit. Posiada on mniej formalny splot niż pozostała reszta krawatów.

  Długość i szerokość

  Długość krawata pozostaje od dawna niezmienną kwestią: aby wyglądał dobrze, musi sięgać do połowy klamry od paska. Z kolei jego szerokość uzależniona jest od szerokości klap marynarki. A klapy marynarki powinny być dopasowane do szerokości ramion, ale to już całkiem inna historia…

  Udostępnij

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *