Menu
 • Menu
  buty Camper

  Camper – buty z niezwykłą historią

  Camper to obecnie jedna z najlepiej rozpoznawalnych obuwniczych marek, z ponad trzystoma sklepami w kilkudziesięciu krajach na całym świecie. Trudno uwierzyć, że ten spektakularny sukces narodził się z niewielkiego, rodzinnego biznesu, którego początki sięgają jeszcze XIX wieku. Jak powstawały słynne buty Camper? Jakie wartości przyświecają marce? Gdzie kupić buty Camper? Odpowiadamy na te i inne pytania!

  Buty Camper – jak to się zaczęło?

  Zamiłowanie do innowacyjnego rzemiosła było obecne w rodzinie Fluxà od pokoleń. W 1877 roku Antonio Fluxà – dziadek późniejszego założyciela marki Camper – wybrał się w niezwykłą podróż. Z rodzinnej Majorki dotarł do Anglii. Czas, który tam spędził, poświęcił na obserwowanie lokalnych szewców, nowoczesnych sprzętów wykorzystywanych przez rzemieślników oraz technik pracy, które wydały mu się wówczas rewolucyjne.

  Uzbrojony w wyjątkowe doświadczenia oraz angielskie maszyny do szycia powrócił w rodzinne strony, aby rozwijać nie tylko swój talent, ale także rodzinną firmę obuwniczą. Warto wspomnieć, że maszyny do szycia, które Antonio Fluxà przywiózł ze sobą z Anglii, były pierwszymi urządzeniami tego typu na Majorce. Nic dziwnego, że zdolny i pomysłowy szewc, zdołał dokonać prawdziwej rewolucji w swoim fachu!

  Camper – narodziny światowej marki

  Marka Camper, założona w 1975 roku przez Lorenzo Fluxà, była ukoronowaniem wieloletniej, rodzinnej tradycji szewskiej, zapoczątkowanej przez Antonio. Przez pierwsze sześć lat działalności firma nie posiadała własnych punktów dystrybucji – buty Camper zakupić można było wówczas jedynie poprzez pośredników. W 1981 roku w Barcelonie Camper otworzył swój pierwszy sklep. Był to pierwszy krok w kierunku olbrzymiego sukcesu marki.

  Kolejnym kamieniem milowym w historii firmy Camper była decyzja o ekspansji na zagraniczne rynki. Na pierwsze trzy lokalizacje dla sklepów Camper wybrano najważniejsze europejskie stolice mody – Londyn, Paryż oraz Mediolan. Pomimo tego, że inwestycja ta wiązała się z dużym ryzykiem, szybko okazało się, że była opłacalna, a klienci wyjątkowo docenili odważne i oryginalne projekty hiszpańskiej marki.

  Obecnie Camper może poszczycić się obecnością w siedemdziesięciu krajach świata oraz imponującą liczą trzystu sklepów firmowych.

  Czym wyróżniają się buty Camper?

  Obuwie marki Camper to synonim najwyższej jakości, niepowtarzalnego wzornictwa, doskonałych materiałów i innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Każda para butów sygnowanych logo Camper jest zaprzeczeniem banału i oczywistości. Te same zasady tyczą się sklepów Camper – każdy z nich zaskakuje klientów nowoczesnymi, minimalistycznymi, wyrazistymi i starannie zaprojektowanymi wnętrzami. Za kultowe już uchodzą sklepy w Madrycie, Nowym Jorku czy Sztokholmie, zaprojektowane przez wybitne japońskie studio Nendo – w ich wnętrzach buty Camper… unoszą się w powietrzu.

  Camper buty – sklepy w Polsce

  Renomowane buty Camper zakupić można w zaufanych sklepach internetowych, takich jak Spartoo. Stacjonarnie buty Camper można kupić w butikach zlokalizowanych w Warszawie oraz Krakowie.

  Udostępnij

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *