Menu
 • Menu

  Aukcja charytatywna „Żeby Ewa żyła w Raju”

  W niedzielę 22 października o godz.17.15 odbędzie się pierwsza aukcja charytatywna „Żeby Ewa żyła w Raju”. To wyjątkowa okazja do kupienia pięknych i unikatowych dzieł sztuki: obrazów, rzeźby, grafiki i fotografii w niebywale atrakcyjnej cenie.

  Podczas wydarzenia wystawione zostanę prace artystów, którzy niewątpliwie przejdą do historii polskiej sztuki. Będzie możliwość wylicytować dzieła m.in.: Bogusława Lustyka, światowej sławy malarza, oraz Marii Dziopak (jej prace znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach), a także prezentowane w uznanych muzeach Europy grafiki Janusza Golika.

  Pojawią się tam też obrazy: Zbigniewa Nowosadzkiego, który od wielu lat swoją twórczością zachwyca całe pokolenia w kraju i za granicą, Stanisława Mazusia (grusze w misce, piękne wspomnienie polskiej złotej jesieni), Anny Trochim, wielkiej polskiej malarki (zachwycają one lubujących się w malarstwie abstrakcji geometrycznej, m.in. królową Holandii Beatrix), Jolanty Caban – wybitnej osobowości, która w swojej twórczości jako pierwsza podniosła przedmioty dnia codziennego (np. garnki, torebki) do rangi dzieła sztuki.

  Całość uzupełnią płótna Czesław Romanowski – można je było kupić tylko w Galerii Zapiecek, w której były sprzedawane prace najwybitniejszych twórców. Łączenie na aukcji zaprezentowanych zostanie 40 obrazów.

  Celem wydarzenia „Żeby Ewa żyła w Raju” jest zebranie funduszy na rzecz edukacji, rehabilitacji i pomocy materialnej potrzebujących dzieci polskich artystów. Zapraszamy do Warszawskiego Domu Technika NOT w Warszawie. Aukcję prowadzić będzie Zofia Czernicka, dziennikarka telewizyjna i konferansjerka, osobowość telewizyjna TVP.

  Sobota 21 października (wstęp wolny)

  – wystawa przedaukcyjna w godz.13.00–20.00

   

  Niedziela 22 października (dzień biletowany)

  – aukcja dzieł sztuki, początek godz.17.15

  – event w godz.15.00–22.00 (koncert Marka i Marcina Szwarkopfów, prelekcja na temat roli kobiety w sztuce i życiu, koncert The Dixielanders)

   

  Bilety można kupić na: https://654667-2.evenea.pl/ i http://www.zbylut.pl lub zarezerwować (sztuka.zbylut@wp.pl, tel. 516 256 661).

  Więcej informacji na: https://zbylutartgallery.onebid.pl/ i https://www.youtube.com/watch?v=abxDIkHYsko

  Fot. archiwum organizatora

  Udostępnij

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *